Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, który jest szeroko reklamowany przez większość banków. Takie zobowiązanie umożliwia połączenie kilku różnych kredytów, a nawet pożyczek pozabankowych w jeden, większy kredyt. Takie działanie ma na celu odciążenie domowego budżetu oraz efektywne wychodzenie z długów.

Zadłużenie to problem, z którym boryka się coraz większa ilość Polaków. Niestety statystyki nie pozostawiają złudzeń, z roku na rok coraz więcej osób popada w problemy finansowe, które są spowodowane zbyt dużą liczbą aktywnych zobowiązań. Na szczęście można sobie z tym poradzić m.in. dzięki kredytowi konsolidacyjnemu. Jednak czy takie zobowiązanie jest dostępne dla osób z niską zdolnością kredytową, a nawet jej brakiem? Odpowiadamy.

Czy można uzyskać kredyt konsolidacyjny z niską zdolnością kredytową?

Jeśli kiedykolwiek zaciągałeś kredyt w banku, to z pewnością wiesz, że jednym z podstawowych warunków udzielenia pieniędzy przez bank jest posiadanie dobrej zdolności kredytowej. Przed wydaniem decyzji odnośnie do udzielenia zobowiązania pracownicy banku dokładnie analizują zdolność i historię kredytową osoby, która się do nich zgłasza. Ma to na celu obniżenie ryzyka niespłacenia kredytu przez kredytobiorcę. Zdolność kredytowa to indywidualna zdolność każdej osoby do spłacenia kredytu w wyznaczonym na umowie terminie wraz z kosztami dodatkowymi takimi jak odsetki.

Na zdolność kredytową składa się wiele czynników. Jednym z nich są, chociażby dochody oraz stabilność zatrudnienia potencjalnego kredytobiorcy. Oprócz tego bank sprawdza jakie koszty stałe co miesiąc musi ponosić osoba, która ubiega się o udzielenie kredytu. Liczba osób na utrzymaniu, suma aktywnych zobowiązań, a nawet wiek i wykształcenie mogą mieć wpływ na ostateczną decyzję banku. Zdolność kredytową, można podwyższyć, jednak jest to proces, który wymaga sporo czasu i cierpliwości. Co więc w momencie, gdy przychodzimy do banku z nadzieją na otrzymanie konsolidacji, ale nasza zdolność kredytowa jest w danym momencie bardzo niska?

Uzyskanie korzystnego kredytu konsolidacyjnego https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ w banku bez zdolności kredytowej może być bardzo trudne. Niestety banki niechętnie udzielają pieniędzy osobom, które mają niską zdolność kredytową. W takiej sytuacji wymagają one albo dodatkowego zabezpieczenia lub poręczenia, albo po prostu odrzucają wniosek swojego klienta. Nie jest jednak wykluczone, że otrzymasz kredyt, odmownej decyzji w banku mogą się jednak obawiać osoby bez żadnej zdolności kredytowej.

Pomoc w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej – gdzie jej szukać?

W uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego w banku lub też prywatnej firmie pożyczkowej może nam pomóc doradca Habza Finanse. Taka osoba ma wiedzę oraz doświadczenie z zakresu pozyskiwania kredytów dla osób, które są w trudnej sytuacji finansowej, a ich zdolność kredytowa jest na bardzo niskim poziomie. Jeśli więc obawiasz się odmowy udzielenia kredytu lub już kilka banków wydało już odmowną decyzję na Twój wniosek, to skontaktuj się z doradcą finansowym. Z taką pomocą uzyskanie korzystnego zobowiązania na spłatę długów będzie łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here