Dlaczego warto zawrzeć umowę franczyzową z siecią Żabka

Żabka to marka, która jest kojarzona przez niemal 97% polskich konsumentów. Dzięki temu przedsiębiorca decydujący się na podpisanie umowy franczyzowej będzie mógł korzystać z tej popularności, a także wiedzy, która pozwoliła zdobyć takie uznanie wśród klientów w naszym kraju.

Opinie o franczyzie – czy warto się na nią zdecydować?

Franczyza jest jednym ze sposobów na to, aby w dość prosty sposób rozpocząć prowadzenie własnej działalności. Początkujący przedsiębiorca musi być bardzo zaangażowany i dbać o swój biznes. , szczególnie zwracając uwagę na koszty czy np. straty.

Podstawą założenia własnego biznesu jest stworzenie dobrego biznesplanu, w którym dokładnie określone jest, z jakimi zyskami oraz wydatkami będzie się mierzyć przyszły przedsiębiorca. Powinno być w nim również opisane, jak będzie wyglądać kampania marketingowa, a także na co zostaną przeznaczone pieniądze pozyskane z dotacji. Ponadto zawiera informacje o tym, w jakich godzinach będzie otwarty sklep, jaki asortyment będzie znajdował się na półkach oraz ile pracowników będzie zatrudnionych. To bardzo szczegółowe informacje, które dość trudno określić, szczególnie gdy nie ma się doświadczenia w prowadzeniu sklepu. Rozwiązaniem jest wydanie dużej kwoty na spisanie takiego biznesplanu. Jednak jeżeli ktoś chce ominąć ten etap, może skorzystać właśnie z franczyzy.

To umowa, dzięki której początkujący przedsiębiorca może skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Żabka jest siecią funkcjonującą od ponad 20 lat, co pozwoliło jej zdobyć ogromne zasoby wiedzy nie tylko na temat prowadzenia samego sklepu, lecz także rozwiązywania problemów związanych z formalnościami. Decydując się na franczyzę, można skorzystać z tej wiedzy.

Opinie o franczyzie ze sklepem Żabka – jakie są korzyści?

Wymienione aspekty to tylko niektóre z zalet, jakie niesie za sobą podpisanie franczyzy. Mają zastosowanie w większości przypadków. Jeżeli chodzi o sklep Żabka, franczyza wydaje się jeszcze korzystniejsza niż w innych przypadkach. Opinie o franczyzie z tym sklepem są bardzo pochlebne ze względu na ofertę, jaką proponuje Żabka. Franczyza zobowiązuje dwie strony do tego, żeby wypełniać swoje obowiązki w jak najlepszy sposób. Dzięki temu oba podmioty mogą cieszyć się z zysków.

Jeżeli chodzi o ofertę, jaką proponuje Żabka – franczyza gwarantuje 16 000 złotych podstawowego przychodu co miesiąc  przez pierwsze dwanaście miesięcy działalności.  Prowadzenie biznesu musi odbywać się zgodnie z umowa o współpracy i franczyzobiorca musi spełniać określone warunki.

Ponadto franczyzobiorca, czyli przedsiębiorca, który zdecyduje się na założenie sklepu Żabka, nie musi dysponować wysokim wkładem własnym. Ta kwota wynosi zaledwie 5000 złotych i ma pokryć koszty związane z zakupem kasy fiskalnej, opłaty za koncesję, a także zakupu towarów regionalnych. Wynajęcie lokalu, opłacenie czynszu, a także zapewnienie wyposażenia i zatowarowania sklepu zapewnia sieć Żabka. Franczyza zobowiązuje jednak franczyzobiorcę do uiszczania konkretnych składek, które są odliczane z procentu sprzedaży, ustalonego dokładnie przez dwie strony w umowie.

Podsumowując te wszystkie zalety, a także obowiązki, które powinien spełnić franczyzobiorca, można stwierdzić, że taka umowa jest korzystnym rozwiązaniem pozwalającym założyć wymarzoną firmę, czerpać z niej zyski i ominąć problemy towarzyszące początkującym przedsiębiorcom. Opinie o franczyzie są jednoznaczne, biznes ten to multum korzyści dla osób, które pragną rozwijać się w dziedzinie handlu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here