Czy umowa franczyzowa z siecią sklepów Żabka się opłaca

Franczyza to rodzaj umowy, który polega na sprzedaży towarów oraz usług na bazie ścisłej i ciągłej współpracy z prawnie i finansowo odrębnymi podmiotami. Taki dokument jest bardzo często stosowany przez duże sieci handlowo-usługowe, jak na przykład Żabka. Franczyza jest korzystna zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Opinie o franczyzie są pozytywne, ponieważ zalety takiego rozwiązania są intratne dla obu podmiotów.

Opinie o franczyzie Żabki są jednoznaczne – to bardzo dobre rozwiązanie

W przypadku gdy ktoś chce otworzyć własny sklep Żabka, franczyza jest głównym aspektem, na którym powinna być skupiona uwaga obu stron. To właśnie od warunków tej umowy zależy to, czy w ostatecznym rozrachunku odniesie się obopólne korzyści.

Czym są dwie strony franczyzy? Jest to franczyzodawca i franczyzobiorca. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z podmiotem, który jest właścicielem szeroko pojętego produktu, usług lub technologii. Udziela on zgody na korzystanie z danego formatu usług i marki. Oznacza to, że jeżeli ktoś chce otworzyć sklep Żabka – franczyza jest do tego niezbędna. To właśnie w tym dokumencie zawarte jest zezwolenie na korzystanie z wizerunku marki, a także wiedzy, jaką dysponuje ta sieć.

Franczyzobiorca to podmiot, który decyduje się podjąć współpracę. Po podpisaniu umowy może posługiwać się informacjami na temat danego obszaru działalności. Jest to również związane z szeregiem obowiązków, które powinien wypełnić, aby umowa nie została rozwiązana. Celem franczyzy jest zwykle to, aby dany sklep osiągał jak najlepsze wyniki sprzedaży i był opłacalną inwestycją zarówno dla franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Jeżeli ktoś chce założyć sklep Żabka, franczyza jest jedynym rozwiązaniem, aby to zrobić. Jak wspomniano wcześniej, taka umowa wiąże się z obowiązkami, jednak sama marka proponuje bardzo atrakcyjną ofertę, która zachęciła do podpisania umowy ponad 5 tys. przedsiębiorców.

Opinie o franczyzie ze sklepem Żabka

Opinie o franczyzie ze sklepem Żabka są bardzo pozytywne. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na podpisanie umowy z tą siecią, mogą korzystać z niesamowicie obszernej wiedzy, która jest uzupełniana od 1998 roku, kiedy powstały pierwsze punkty tej marki. Aktualnie sieć ta proponuje bardzo korzystne warunki umowy. Podpisując franczyzę z marką Żabka, przedsiębiorca powinien dysponować kwotą w wysokości 5000 złotych. Żabka proponuje jeden z najmniejszych wkładów własnych, jeżeli chodzi o otworzenie i prowadzenie sklepu. Ta kwota wystarczy na pokrycie kosztów związanych z kasą fiskalną, opłatą za koncesję, a także zakup produktów regionalnych.

Ponadto Żabka oferuje nowym przedsiębiorcom, którzy zdecydują się na franczyzę w okresie od 01.03.2021 do 28.02.2022 roku – 16 000 złotych podstawowego przychodu miesięcznie przez pierwsze dwanaście miesięcy działalności. Aby móc skorzystać z tej oferty, należy spełnić konkretne założenia – na przykład uzyskać średni poziom weryfikacji standardów jakościowych sklepu w każdym miesiącu lub prowadzić działalność w dniach niehandlowych nie krócej niż przez 8 godzin.

Opinie o franczyzie ze sklepem Żabka są pozytywne nie tylko dlatego, że sieć oferuje korzystne warunki, lecz także ze względu na fakt, że marka jest bardzo dobrze znana polskim konsumentom. To najczęściej odwiedzane punkty przez klientów, jeśli chodzi o małe markety. Ponadto cieszą się one zaufaniem z powodu wysokiej jakości produktów i miłej obsługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here