Lakiery hybrydowe

Prawidłowo wykonany manicure utrzymuje się na paznokciach przez trzy tygodnie. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy już po kilku dniach lakier hybrydowy zaczyna odpryskiwać lub – co gorsze – odchodzić płatami?

Złe opracowanie płytki

Choć dla klientek najprzyjemniejszym momentem jest malowanie, tak naprawdę na ostateczny wygląd paznokci decydujący wpływ ma przygotowanie płytki. Nadanie kształtu, opracowanie skórek, zmatowienie i odtłuszczenie płytki – wszystkie te etapy są ważne i warunkują trwałość manicure. Niewłaściwie przeprowadzone mogą skutkować tym, że lakier hybrydowy https://mylaq.pl/lakiery-hybrydowe/ nie będzie utrzymywał się tak, jak powinien.

Kruche, łamliwe lub rozdwajające się paznokcie nie stanowią mocnej bazy. Dlatego nie trudno się dziwić, że na tak słabej płytce nie utrzymują się lakiery hybrydowe. W takiej sytuacji o wiele lepszym posunięciem jest przeprowadzenie zabiegów regeneracyjnych i wzmacniających paznokcie niż nakładanie hybrydy. Jednak nie tylko zła kondycja płytki okazuje się dla stylistek problematyczna. Równie kłopotliwe są paznokcie o tłustej płytce, które zmniejszają przyczepność lakieru. Wtenczas niezbędne jest precyzyjne zmatowienie jej i odtłuszczenie, a także zastosowanie Primera, aby w ten sposób wzmocnić podłoże do przyjęcia hybrydy.

Jakość lampy – nie bez znaczenia

Zdarzają się sytuacje, w których wszystkie czynności przygotowawcze są przeprowadzone w odpowiedni sposób, a lakiery hybrydowe i tak nie trzymają się płytki. Co w takiej sytuacji okazuje się błędem? Przyczyną może być zużycie lampy, stare żarówki (powinny być wymieniane tak często jak zaleca to producent) lub zbyt krótki czas utwardzania (należy kierować się zaleceniami zawartymi w instrukcji użytkowania).

Przeterminowane lub złej jakości lakiery hybrydowe

O tym, jak ważne jest stosowanie produktów od znanych i renomowanych producentów, powinna wiedzieć każda stylistka paznokci. Sięganie po wątpliwej jakości preparaty może nie tylko spowodować nietrwałość manicure, ale co gorsza – zniszczenie płytki, której procesy regeneracyjne mogą trwać nawet kilka miesięcy! Tak, jak ważna jest jakość wykorzystywanych produktów, tak niemniej istotne okazuje się sprawdzanie daty ich ważności. Może się bowiem okazać, że lakiery hybrydowe nie utrzymują się na paznokciach, ponieważ są przeterminowane.

Za gruba warstwa lakieru

Wszystko z umiarem – ta zasada dotyczy również manicure hybrydowego, którego elementarnym założeniem jest nakładanie cienkich warstw produktu. To sprawia, że lakier hybrydowy łatwo się utwardza i zarazem długo utrzymuje na paznokciach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here