Lampy owadobójcze

W okresie wiosennym i letnim owady potrafią nadszarpnąć nasze nerwy. Wlatują do mieszkań, wplątują się we włosy lub siadają na żywności. By się przed nimi bronić, warto stosować dedykowane do tego urządzenia i inne rozwiązania. Poniżej skupiamy się na lampach owadobójczych, które coraz częściej wybieramy jako element wyposażenia do walki z niechcianymi intruzami. Podpowiadamy jakie typy lamp znajdziesz w sklepach oraz na czym polega ich działanie, a także kiedy i dlaczego warto je stosować. 

Rodzaje lamp owadobójczych 

Lampy owadobójcze to urządzenia przyciągające owady dzięki zastosowaniu specjalnych świateł. Zbliżające się do nich owady mogą zostać porażone prądem, co prowadzi do ich śmierci. Urządzenia takie to lampy elektromagnetyczne, w których konstrukcji znajduje się specjalna siatka elektryczna. Ich alternatywą są lampy wyposażone w rdzeń pokryty warstwą klejącą. Zbliżające się do urządzenia owady zostają zwabione światłem, a następnie przyklejają się do lepkiej powierzchni. 

W ofercie sklepów znajdują się też nieco odmienne lampy z mechanizmem emitującym dwutlenek węgla, który również przyciąga owady. Lampy CO2 mogą posiadać zarówno mechanizm siatki elektrycznej jak również korzystać z powierzchni lepkich. 

Jaki typ lampy wybrać? 

W trakcie zakupów warto trzymać się kilku podstawowych wyznaczników zakupu lampy. Przede wszystkim liczy się: typ owadów, które chcemy zwalczyć, rozmiar pomieszczenia, w którym będzie używana lampa, moc światła i siła przyciągania lampy, a także częstotliwość jej czyszczenia i wymiany elementów (np. siatki lub kleju).

Niektóre lampy mogą być bardziej skuteczne w zwalczaniu określonych gatunków owadów, inne natomiast mogą mieć przeznaczenie uniwersalne i być dedykowane do walki z owadami w ogóle.

Obie grupy urządzeń znajdą Państwo w ofercie sklepu internetowego: https://www.sternhoff.pl/84-lampy-owadobojcze. Warto przy tym pamiętać, że lampy owadobójcze mogą pomóc w redukcji ilości owadów znajdujących się w danym pomieszczeniu, ale nie są one w stanie całkowicie wyeliminować ich obecności. 

Prawidłowe stosowanie lampy owadobójcze 

Najlepiej umieścić lampę w miejscu, gdzie owady najczęściej się pojawiają. W przypadku lampy elektromagnetycznej należy też upewnić się, że nie będzie w czasie działania przeszkadzać ludziom – z uwagi na emitowane przez nią dźwięki i światło. Lampę zaleca się włączać tylko wieczorem i w nocy, gdy owady są najbardziej aktywne. Poza tym, gdy jest jasno, owady nie są w stanie zauważyć emitowanego przez lampę światła. 

Istotne jest też regularne czyszczenie lampy, usuwanie zalegających martwych owadów, kurzu i brudu, które mogą negatywnie wpłynąć na skuteczność jej działanie. Gdy lampa nie jest już potrzebna – wówczas należy ją wyłączyć lub ograniczyć działanie do minimum. Każde urządzenie posiada określoną, przewidzianą przez producenta żywotność, dlatego nie należy lampy używać, gdy nie jest potrzebna. 

Ponadto lampy należy umieścić w miejscu bezpiecznym, z dala od dostępu zwierząt domowych, aby nie były narażone na przypadkowe dotknięcie lub przewrócenie. Nie należy też stosować lampy w miejscach, w których jest dużo łatwopalnych materiałów, takich jak papier, tektura, drewno, z którymi mogłyby mieć kontakt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here