Bielizna dla mam – pomoc w wyborze wygodnej i komfortowej bielizny

0
835

Kobiece ciało jest szczególnie wymagające w okresie ciąży oraz tuż po nim. Wynika to między innymi z rosnącego rozmiaru brzucha, a także inne przemian, którym kobiece ciało podlega po samym porodzie. By mieć pewność, że zakładana przez Ciebie bielizna będzie maksymalnie wygodna, warto zdecydować się na produkty dedykowane właśnie dla młodych lub przyszłych mam. Poniżej skupiamy się na rozmaitych wersjach kobiecej bielizny, która pomoże Ci w wygodnym wypoczynku oraz otuli Twoje ciało, zapewniając mu maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Podpowiemy także jakie materiały sprawdzają się najlepiej w produkcji kobiecej bielizny oraz jakich doznać skórnych możesz się po nich spodziewać. 

Zakup bielizny dla mam – krok po kroku 

Bielizna powinna być przede wszystkim wygodna. Chodzi oczywiście nie tylko o sposób jej wykonania, kształt i dopasowanie do rozmiaru Twojej sylwetki. Ważne są również wykorzystane materiały, z którymi Twoja skóra będzie mieć regularnie kontakt. Warto zwrócić uwagę, czy materiał gwarantuje nie tylko odpowiedni poziom izolacji termicznej, ale również aktywnie wentyluje Twoje ciało. Bielizna powinna być przepuszczalna i przeciwdziałać przegrzaniu jak i przetarciom. Dobrze wypadają bawełna oraz mieszanki bawełny z materiałami syntetycznymi. Bawełna jest dodatkowo odporna na zabrudzenia, łatwa w czyszczeniu i wyjątkowo trwała. Wykonana z niej bielizna powinna nadawać się do użytku przez długi czas. 

Wybierając bieliznę warto też zdecydować się na produkty oversizowe, zapewniające maksimum komfortu w czasie codziennego użytkowania. Bielizna taka jest zwiewna, delikatnie wentyluje Twoje ciało oraz stanowi zabezpieczenie miejsc intymnych przed zanieczyszczeniem i innymi zagrożeniami. Dużą zaletą produktów oversizowych jest fakt, że nie opinają Twojego ciała, nie wywołują ucisków ani w żaden inny sposób nie powodują dyskomfortu. 

Polecane modele bielizny dla mam

Bielizna dla mam jest dostępna w różnych wersjach. Znajdziesz między innymi klasyczne piżamy, koszule nocne, spodenki, biustonosze, majtki, szlafroki oraz liczne inne. Oczywiście, po odmienne rozwiązania powinny sięgnąć kobiety w ciąży, kobiety karmiące oraz młode matki. W przypadku pierwszej z wymienionych grup – warto sięgać po ubrania rozkloszowane na wysokości talii, które nie będą opinać brzucha. Koszula nocna, majki lub spodenki powinny być maksymalnie wygodne i pozbawione ściągaczy. Mogą zastąpić je ubrania wyposażone w wiązanie (np. sznurkowe). 

Kobiety karmiące powinny sięgać po ubrania rozpinane lub wyposażone w elastyczny, duży dekolt. Rozpięcie powinno być wygodne w użyciu oraz wytrzymałe. Oczywiście, będzie ono służyć karmieniu niemowlęcia. Zamiast ściągać całą piżamę, wystarczy odpiąć i odchylić jej fragment, by umożliwić dziecku łatwy i wygodny dostęp do piersi. 

Młode matki powinny także rozważyć zakup bielizny wspomagającej powrót skóry do poprzedniej kondycji. Warto więc wybierać ubrania odpowiednio luźne, wykonane z naturalnych materiałów, które nie będą wywoływać alergii ani podrażnień. W czasie nocnego wypoczynku skóra powinna być aktywnie wentylowana, co wspomoże jej prawidłowe funkcjonowanie oraz pomoże zredukować powstałe po porodzie rozstępy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here