przedpokój

Aranżacja mieszkania, szczególnie jeśli nie jest ono przestronne, to prawdziwe wyzwanie. Należy bowiem rozplanować przestrzeń tak, aby była nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Muszą się w niej zmieścić zarówno sprzęty, elementy dekoracyjne, jak i wyposażenie. Pomieszczenie powinno być też przestronne i komfortowe. Jak tego dokonać, gdy mamy do czynienia z wąskim przedpokojem?

Po pierwsze planowanie

Należy zacząć od zwymiarowania przedpokoju, czyli dokładnego określenia jego wysokości, szerokości, a także długości. Niezbędne będzie również naniesienie na kartkę papieru wszelkich elementów niestandardowych takich jak: instalacje techniczne, krzywizny ścian czy łuki. Na tej podstawie można przystąpić do projektowania przedpokoju, w którym powinny znaleźć się niezbędne elementy wyposażenia.

Z niektórych mebli zapewne będziemy musieli zrezygnować, jednak nawet w wąskim pomieszczeniu można umieścić estetyczne i wygodne szafy, wydzielić miejsce do przechowywania butów, czy ustawić wieszak na płaszcze i kurtki dla gości. Aby tego dokonać, warto prześledzić bardzo dokładnie strony sklepów internetowych, oferujących takie elementy wyposażenia i sprawdzić ich wymiary oraz spróbować nanieść na rysunek wybrane produkty.

Kłopoty z gotowymi meblami

Nie zawsze niestety gotowe meble, jakie znajdziecie w ofercie sklepowej, będą dobrym rozwiązaniem do wąskiego przedpokoju. Często bowiem są za głębokie, za szerokie bądź za wysokie. W takim przypadku nieopłacalne jest ich przerabianie. Lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wykonania zabudowy meblowej stolarzowi. Meble na zamówienie, które pomoże wam sfinansować pożyczka przez internet, zostaną indywidualnie dopasowane do wnętrza.

Oprócz zgodnej z waszymi oczekiwaniami estetyki będą pełnić funkcję magazynową, ponieważ ich wnętrze także możecie niemal dowolnie zaprojektować. Warto więc określić swoje preferencje w tym zakresie, wskazując wykonawcy, że potrzebujecie na przykład drążka na długie płaszcze, miejsca do przechowywania deski do prasowania czy szuflad, w których zmieścicie zimowe szaliki i czapki.

Minimalizm jest wskazany

W wąskich pomieszczeniach wskazany jest także minimalizm w zakresie dekoracji. Unikajcie więc nadmiernej ilości kwiatów, wazonów i ozdób, które będą niepotrzebnie zabierać miejsce i utrudniać poruszanie się po przedpokoju. Dobrze jest zastosować subtelne dekoracje ścienne, a także pamiętać o kolorystyce wnętrza. Świetnie sprawdzą się barwy jasne takie jak biel czy szarość, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Nie zapominajcie także o lustrach. Mogą one być zamontowane bezpośrednio na froncie na przykład drzwi do szafy lub stanowić samodzielny element. Lustro, oprócz właściwości użytkowych, przyczynia się również do optycznego powiększenia przestrzeni, dlatego też warto zainwestować w duże przeszklenia, w których zakupie pomocna będzie pożyczka przez internet. Bardzo ważną kwestią jest również oświetlenie. W nowoczesnych wnętrzach stosuje się dziś listwy LED, które dodają pomieszczeniu przytulności, a przy okazji są energooszczędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here