fot. pixabay

Nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na zakup nowego sprzętu w elektromarkecie, a nie chcesz uganiać się z nieuczciwymi sprzedawcami na portalach aukcyjnych? Z pomocą przychodzą outlety w internecie, gdzie można zdobyć produkt z ekspozycji, a czasem oryginalnie zapakowany w bardzo przystępnej cenie – nawet o połowę taniej. Sprawdź sam jakie są wady i zalety zakupów w outletach.

Co można kupić w elektromarketowych outletach?

Odpowiedź jest dosyć prosta, wszystko to co jest w standardowej ofercie sklepu. Aktualnie można tam znaleźć praktycznie wszystko: sprzęt AGD, telewizory, telefony komórkowe, nawigacje, konsole, drukarki, książki, płyty CD i DVD i wiele innych, łącznie z rowerami i hulajnogami. Nie zawsze wszystkie modele są dostępne w wyprzedaży outletowej, więc jeżeli jesteś przekonany, że wybierzesz taką opcję to nie nastawiaj się na konkretnego producenta. Najnowsze premiery nie będą z pewnością zbyt szybko dostępne, ale za to znajdziesz nieco starsze, które wcale nie będą miały gorszych parametrów technicznych.

fot. pixabay

Jaki stan produktu wybrać?

Zazwyczaj w opisie danej oferty będzie informacja czy produkt jest z ekspozycji, ma jakieś uszkodzenia lub braki w wyposażeniu czy jest oryginalnie zapakowany. Im więcej wad będzie miał produkt tym cena będzie niższa. Warto jednak pamiętać, że cena akcesoriów może być dosyć wysoka i łączny koszt często wyjdzie bliski cenie początkowej.

W przypadku niekompletnego wyposażenia dodatkowego musisz więc przekalkulować czy będzie się to opłacało, chyba, że brakujące elementy nie będą przez ciebie używane. Uszkodzenia na obudowie sprzętu z kategorii duże AGD może okazać się nie dużym problemem podczas gdy zostanie ustawiony przy ścianie czy w innym miejscu, gdzie defekt nie będzie widoczny. Ostatecznie nie będziesz na to zwracać uwagi, a sporo możesz zaoszczędzić przy tego typu przecenie.

Przykładowo – standardowa cena lodówki Samsung to 2800zł, a z przerysowanym i wgniecionym bokiem zgarniemy sprzęt o 560 zł taniej, czyli za jedyne 2240 zł, będzie to duża ulga dla twojego budżetu. Produkty z ekspozycji nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem, w szczególności przy zakupie smartfona, laptopa czy telewizora. Takie produkty są cały czas włączone na ekspozycji sklepu, a więc będą mocno wyeksploatowane.

Gwarancja producenta obowiązuje standardowo mimo wcześniejszego użytkowania przez potencjalnych kupujących, ale nie ma sensu uganiać się po serwisach zaraz po zakupie i nie móc użytkować zakupionego towaru. Będzie to jednak dobre rozwiązanie przy innych urządzeniach, np. odkurzaczach, suszarkach do włosów czy piekarniku elektrycznym. Jeżeli jedynymi mankamentami są odciski palców innych osób i niewielkie rysy, które i tak pojawiłyby się po krótkim czasie od zakupu to warto przemyśleć taką możliwość zaoszczędzenia pieniędzy.

Przykładowo – odkurzacz Electrolux za 400zł zdobędziesz za 359, a kurz wytrzesz ścierką i 41zł zostaje w portfelu. Czasem również można spotkać wyprzedaż ostatnich sztuk, będzie to niewielka obniżka ceny, ale zawsze kilka złotych to będzie. Przykładowo przy zakupie pendriva 64GB w standardowej cenie 49,99, w naszej kieszeni zostanie 10 zł, co stanowi dwadzieścia procent ceny początkowej.

fot. pixabay

Czy ostatecznie warto kupować w outlecie?

Oczywiście, że warto. Jest to dobry sposób na zakup sprzętu z dobrymi parametrami w nieco obniżonej cenie, będzie to lepsze niż wybór słabej jakości od nieznanych producentów.

Używane urządzenie zakupione na portalu aukcyjnym może być już mocno wyeksploatowane i mimo bardzo atrakcyjnej ceny ostatecznie możesz stracić i po kilku tygodniach szukać serwisu.

Jeżeli poszukujesz dużego sprzętu AGD, który będzie częściowo zakryty jakimś elementem to możesz wybrać produkt z uszkodzoną obudową. Jeżeli zaś chodzi o małe AGD to powystawowy egzemplarz będzie strzałem w dziesiątkę.

Przy wyborze smartfona albo telewizora jedyną rozsądną opcją jest wybranie modelu w doskonałym stanie, który będzie oryginalnie zapakowany.

Takie okazje nie są jednak zbyt częste, warto zatem czasem poczekać i bezzwłocznie dokonać zakupu gdy odpowiednia oferta się pojawi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here