fot. pixabay

Tak pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób poszukujących aktualnie używanego pojazdu. Dzięki takiemu urządzeniu bez większych trudności będziemy mogli ocenić historię wypadkową wielu egzemplarzy. Sprawdź jaki miernik lakieru wybrać w rozsądnych pieniądzach.

 

Co mamy do wyboru

Za jakiś czas planujesz wybrać się celem obejrzenia danego egzemplarza? Nie za bardzo znasz się na samochodach? Miernik lakieru chociaż w jakiś sposób pomoże ci określić stan pojazdu. Jeżeli nawet okaże się, że wybrany egzemplarz po zakupie będzie miał do przeprowadzenia jakąś naprawę silnika czy innego podzespołu to pochłonie w prawdzie trochę pieniędzy z twojego portfela, ale pojazd będzie nadawał się potem do jazdy przez dłuższy czas. W przypadku dużego wypadku oraz niefachowej naprawy niestety może okazać się że bezpieczne podróżowanie będzie niemożliwe. Warto dlatego dokładnie sprawdzić pojazd miernikiem, gdyż 100% oryginalna powłoka lakiernicza może świadczyć, że pojazd jest bezwypadkowy. Do wyboru będziemy mieli mierniki polegające na zasadzie magnesu albo takie ze specjalnym czujnikiem.

fot. pixabay

Co będzie tańsze?

Najtańszym rozwiązaniem będzie miernik działający na zasadzie magnesu. Niektóre modele dostępne na różnego rodzaju portalach aukcyjnych znajdziemy już w okolicach 15 zł. Nie będziemy mieli jednak tutaj wiarygodnego i dokładnego pomiaru. Lepszym rozwiązaniem w przypadku budżetu w okolicach 20-30 zł będzie wypożyczenie miernika profesjonalnego. Na portalach z ogłoszeniami możemy znaleźć osoby, które wypożyczają taki sprzęt za około 20 zł na 24 godziny. Jest to cena dosyć przystępna, a pomiaru dokonasz sam bez większych trudności. Częste wyjazdy po różne samochody jednak zrujnowały by twój budżet w dalszej perspektywie. Mierniki znanej marki znajdziemy już za 100 zł. Będą to nowe egzemplarze dosyć dobrej jakości i dokładności pomiaru. W przypadku profesjonalnego zajmowania się kupnem i sprzedażą pojazdów warto zainwestować w miernik za około 200 zł lub więcej. Będą to już modele z wyższej półki z licznymi funkcjami dodatkowymi. Poniżej przedstawimy kilka modeli godnych polecenia.

 

ProdigTech GL-MAG 

Będzie to wersja działająca na zasadzie magnesu, która orientacyjnie będzie w stanie nam określić czy mamy do czynienia z powłoką oryginalną, podwójnie lakierowaną czy szpachlowaną. Będzie to z pewnością pomocne, ale nie otrzymamy dokładnego wyniku pomiaru. Cena tego sprzętu to obecnie 25 zł, ale jest to już nieco lepszy model popularnego producenta z Polski.

 

Prodig Tech GL-1+

Ta budżetowa wersja profesjonalnego miernika ma wbudowaną funkcję asystenta pomiaru, który podpowie nam czy w danym miejscu mamy do czynienia z lakierem oryginalnym czy nieoryginalnym. Pamiętaj, żeby w razie początkowego wykrycia drugiego lakierowania warto przetrzeć kontrolowane miejsce ścierką, gdyż zabrudzenia z drogi mogą zafałszować pomiar. Pomocna będzie również tutaj dioda, która zaświeci się, jeśli wykryje nieprawidłowość. Cena tego modelu to obecnie niecałe 100 zł.

fot. pixabay

Prodig Tech GL-8s 

Jest to już miernik dosyć profesjonalny, który pozwoli nam na dokonanie pomiarów w komfortowych warunkach. Wszystko to dzięki ruchomej sondzie pomiarowej, dzięki której dotrzemy w najbardziej niedostępne miejsce. Pomiaru tym egzemplarzem dokonamy na blachach stalowych, stalowych ocynkowanych oraz aluminiowych. Funkcja zapamiętania 200 pomiarów oraz sygnalizacja dźwiękowa będzie bardzo ułatwia nam zadanie. Dołączane praktyczne etui sprawi, że nasze urządzenie nie zniszczy się w transporcie. Z tego modelu będą zadowoleni nawet najbardziej wymagający klienci, a to wszystko za nieco ponad 200 zł.

 

Prodig Tech GL-PRO-SMART-FAZ

Jest to najbardziej wypasiona opcja aktualnie dostępne na rynku. Będziemy mieli możliwość połączenia go ze swoim smartfonem oraz dzięki specjalnej aplikacji dokonania profesjonalnego pomiaru. Będzie nawet możliwość wygenerowania pliku w wersji PDF, na którym każdy poszczególny element będzie miał opisane jak wygląda warstwa lakiernicza. Będziemy mogli dołączyć tam również zdjęcia pojazdu oraz wszystkie jego dane łącznie z VINem oraz wersję silnika. Cena jaką zobaczymy będzie wahała się w okolicach 550 zł. A ty który model wybierzesz? Podziel się swoją opinią w komentarzu jak ocenisz stan lakieru w swoich przyszłych pojazdach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here