fot. pixabay

Takie pytanie zadaje sobie z pewnością wielu mężczyzn w różnym wieku. Większość pozbywa się zarostu kilka razy w tygodniu. Muszą być to więc urządzenia dosyć solidnie wykonane. Sprawdź ile musisz dać za dobrą golarkę i czy zmieścisz się w 200 zł.

 

Foliowa czy rotacyjna?

Jest to podstawowy podział golarek ze względu na zastosowaną technologię. Pierwsze z nich obcinają na zarost dzięki zastosowanej cienkiej blaszce metalu z małymi otworami. Blaszka ta drga automatycznie obcinając włoski. Będzie ona dobra dla osób, które mają niezbyt gęstą brodę. Jeżeli masz również problem z podrażnioną skórą będzie to opcja idealna dla ciebie. Drugi rodzaj, czyli golarki rotacyjne działają na zasadzie blaszek ułożonych w okrąg, te poruszając się w koło obcinają nasz zarost. Zaletą tego typu jest szybsze obcięcie wszystkich włosków. Musisz więc zdecydować co będzie najlepsze dla twojej brody i skóry.

fot. pixabay

Zasilanie akumulatorowe czy sieciowe

Odpowiedź będzie prosta zasilanie akumulatorowe będzie dużo praktyczniejsze, gdyż weźmiemy maszynkę w każde miejsce i ogolimy się przed lustrem czy pod prysznicem albo nawet na ubikacji bez potrzeby podłączania do prądu. Jedyną wadą jest to, że jak zapomnimy ją naładować to niestety będziemy musieli skorzystać ze zwykłej maszynki jednorazowej. Jedynym ratunkiem może być wybór opcji z hybrydowym systemem zasilania, czyli takim gdzie będziemy mieli możliwość podłączenia do prądu albo skorzystania z akumulatora.

 

Jaki czas pracy na jednym naładowaniu

Producenci oferują różne pojemności baterii swoich urządzeniach. Te z najwyższej półki cenowej będą miały czas pracy powyżej jednej godziny. Większości użytkownikom jednak wystarczy około 45 – 50 minut. Wówczas będzie trzeba ładować urządzenie co około 2 tygodnie, co jest niezłym wynikiem. Najtańsze modele nie będą pracować dłużej niż 40 minut, więc częstotliwość ładowania będzie nieco większa.

 

Użytkowanie na sucho i mokro

Inwestycja w lepszy sprzęt sprawi, że otrzymamy nie tylko lepszą jakość, ale również możliwość pracy na sucho i mokro. Nie oferują tego najtańsze modele, a jest to dosyć przydatne szczególnie w łazience, gdzie woda jest wszechobecna. Zachlapanie może się nam zdarzyć, a w razie awarii producent odrzuci naszą reklamację ze względu na niewłaściwe użytkowanie. Nie będą to zbyt duże różnice w cenie więc warto zwrócić na to uwagę.

 

Akcesoria dodatkowe

Wiele golarek oferuje nam możliwość obcinania również włosów na głowie i ciele. Często dołączone są specjalne akcesoria, dzięki którym będziemy mogli ostrzyc krótszą fryzurę  oraz inne miejsce na naszym ciele. Dodatkowo w modelach już ze średniej półki cenowej możemy odnaleźć końcówkę do obcinania włosów w nosie i w uszach. Są to dosyć fajne opcje, które możemy uzyskać już w niewielkiej cenie. Dodatkowo jako gratis możemy otrzymać specjalnie pokrowiec, który ułatwi nam transport w najdalsze zakątki świata. Zawsze warto podjechać również do sklepu i obejrzeć co jest w wyposażeniu, bo czasem informacje na stronie internetowej mogą być różne od rzeczywistości.

fot. pixabay

Czy 200 zł wystarczy?

Przyszła pora odpowiedzieć na pytanie z początku artykułu. Jak najbardziej kupimy maszynkę za niecałe 200 zł bez większych problemów. Mogą być to starsze modele znanych producentów lub nieco lepsze mniej popularnych. Jeżeli posiadasz jednak taki budżet to całkiem niezłą alternatywą będzie zakup w outlecie internetowym. Wiele elektromarketów urządza takie wyprzedaże ostatni sztuk albo powystawowych. Można tam nabyć naprawdę nieźle wyposażone egzemplarze w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeżeli jednak chcesz iść do sklepu i wziąć produkt prosto z półki oraz mieć nieco lepsze parametry i więcej możliwości będziesz musiał dopłacić. Co najmniej z twojego portfela ubędzie 350 zł w przypadku średniej półki cenowej. Jeżeli zaś interesuje cię jedynie najwyższa jakość produktu to cena jaką zobaczysz na półce będzie oscylować między 500 a 1000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here