fot. pixabay

Robot sprzątający, czyli urządzenie, które pozwoli na automatyczne posprzątanie naszych podłóg jest coraz częściej popularne w naszych mieszkaniach i bardzo często widujemy reklamy w różnego rodzaju mediach. Ale czy dobrze sprawdzi się na twoim dywanie? Sprawdź sam!

 

Co mamy dostępne w sklepach? 

Na rynku mamy dostępnych kilka firm, które specjalizują się w tego typu urządzeniach. Będą one znacząco różnić się ceną oraz jakością wykonania. Różne punkty dodatkowe będą zaletami lepszych modeli, ale niestety z naszego portfela w takim przypadku będzie sporo więcej pieniędzy. Istotne jest więc czego potrzebujesz oraz ile jesteś w stanie wydać na tego typu sprzęt. Poniżej przedstawiamy kilka modeli godnych polecenia, które będą sprawdzać się dobrze w codziennych obowiązkach.

 

XIAOMI Mi Robot Vacuum-Mop Essential MJSTG1

Chiński producent specjalizujący się obecnie na polskim rynku w smartfonach ma w ofercie również dostępne roboty sprzątające to z pracy tego urządzenia wynosi 90 minut, a ładowanie akumulatora zajmie 300 minut. Mamy tu czujnik przeszkód oraz programator pracy, automatyczny powrót do bazy i ładowania oraz funkcja mopowania jest również dużymi zaletami. Będziemy mogli połączyć się ze swoim odkurzaczem za pomocą smartfona, dzięki modułowi WiFi. Wszystkie te cechy producent zapewnia nam w cenie jedynie 750 zł, co czyni ten model najtańszy jaki znajdziemy z dobrymi opiniami konsumentów.

fot. pixabay

IROBOT Braava 390 Turbo

Jest to model znanego producenta iRobot. Czas pracy to 240 minut i tyle samo zajmie naładowanie akumulatora Jedynie co możemy tu znaleźć to dodatkowa funkcja mopowania. Jeżeli chodzi o nowoczesne technologie takie jak z wifi to nie odejdziemy ich na pokładzie. Kwota zaś jest nieco wyższa niż w przypadku poprzedniego modelu, a parametry sporo gorsze. Z naszego portfela ubędzie 850 zł, jeżeli zdecydujesz się na ten model.

 

TEFAL Explorer RG6875

Producent, który głównie jest spotykany w przypadku garnków oraz innego wyposażenia kuchni zdecydował się również na produkcję odkurzacza sprzątającego. Czas pracy na naładowaniu to 150 minut, a czas ładowania to 6 godzin. Będzie mieli tu automatyczny powrót do bazy oraz programator pracy. Funkcja mopowania również będzie dostępna, ale nie znajdziemy tu obsługi Wi Fi, przez co nie będziemy mieli możliwości połączenia się ze swoim telefonem. Opinie innych użytkowników nie pozostawiają złudzeń, że jeżeli nie zależy ci na bardzo nowoczesnym urządzeniu to będzie ono sprawdzać się bardzo dobrze. Będziesz musiał przygotować się na wydatek rzędu 850 zł, jeżeli ten model spełni twoje oczekiwania.

 

TEFAL Explorer Serie 60 RG7455

Jeżeli poprzednia propozycja była dla Ciebie zbyt przestarzała to ten model będzie dla ciebie odpowiedni. W tym przypadku akumulator naładuje się szybciej, gdyż w 5 godzin, a czas pracy będzie wynosił półtorej godziny. Dodatkowo będziemy mieli tutaj czujnik antykolizyjny, kurzu, przeszkód oraz uskoku podłoża. Jeżeli chcesz, aby mieć stałą kontrolę w twoim smartfonie będzie to dostępne. W tym przypadku standardowo programator pracy i mopowanie będzie również dostępne. Dodatkowym atutem będzie niska wysokość – jedynie 6 cm. To pozwoli na sprzątnięcie również pod meblami na nóżkach. Jeżeli będziesz chciał przekonać się jak urządzenie pracuje w rzeczywistości z pewnością sprzedawca umożliwi przetestowanie wybranego modelu na ekspozycji sklepu, jeżeli będzie ten model aktualnie na stanie. Cena, którą musisz zapłacić to 1400 zł.

fot. pixabay

LENOVO T1 Pro

Jest to produkt już praktycznie z najwyższej półki. Oferuje długi czas działania oraz szybkie ładowanie. Dodatkowy czujnik przeciw zaplątaniu w kable, przeszkód oraz upadku sprawi, że urządzenie będzie pracować efektywniej. Im więcej technologii tym więcej modułów w środku, więc wysokość to 9,8 cm. Na małą liczbę funkcji z pewnością nie będziesz mógł tutaj narzekać. Również obsłużysz go ze swojego smartfona. Cena jednak może powalić. 2500 zł tyle będzie musiał przygotować w swoim budżecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here