fot. pixabay

Wielu właścicieli pojazdów zastanawia się czy wynajem garażu to dobry pomysł. Szczególnie podczas zimy nasze auta narażone są na wzmożoną korozję ze względu na sól sypaną przez drogowców. Sprawdź do czego może przydać ci się garaż oraz jak dużo zapłacisz.

 

Garaż to miejsce, które głównie ma służyć przechowywaniu pojazdu. Pierwsze, na co musisz zwrócić uwagę jest więc długość i szerokość pomieszczenia. Jeżeli posiadasz kombi mniejsze garaże mogą okazać się zbyt płytkie. Fajnie, jeżeli zostanie jeszcze trochę miejsca na przykład na przechowanie opon czy dodatkowych narzędzi, co będzie szczególnie istotne podczas mieszkania w bloku. Nie będzie trzeba wówczas trzymać opon w piwnicy czy innym pomieszczeniu.

 

Blaszak czy murowany

Odpowiedź będzie prosta. Lepszym rozwiązaniem będzie garaż murowany. Lepiej będzie on utrzymywał ciepło w zimę, dzięki czemu będziesz mógł jeszcze coś pomajsterkować przy samochodzie. W zwykłym blaszaku również to będzie możliwe, ale komfort będzie znacznie mniejszy. W garażach murowanych często możemy również mieć doprowadzony prąd czy inne media. Wszystko również zależy od tego ile jesteś w stanie miesięcznie przeznaczyć. Garaż blaszany pochłonie około 150 zł, a murowany okolicach 200 zł. Jest to niby zbyt duża różnica, ale w rocznym rozrachunku będzie to 600 zł.

fot. pixabay

A może tak uzbierać więcej i kupić

Jest to całkiem niezła opcja, gdyż nie musisz się przejmować czy z dnia na dzień nie dostaniesz z informacji, że musi zawierać wszystkie rzeczy. Średniej wielkości mieście za murowany garaż będzie trzeba zapłacić w okolicach 20 000 zł. Jeżeli więc nie zamierzasz się przeprowadzać w najbliższym czasie to po 8 latach zacznie się to opłacać. Ewentualnie zawsze w razie zmiany decyzji będziesz mógł po prostu sprzedać nieruchomość. W przypadku większych miast albo lepiej wyposażonych garaży z kanałem będzie trzeba liczyć się z większym wydatkiem. 40 000 stanie się wtedy minimum.

 

Jak poukładać narzędzia w garażu?

Pierwszą i podstawową zasadą jest posegregowanie na różne rodzaje. Osobno poukładaj klucze, osobno śrubokręty, a jeszcze w innej kupce różnego rodzaju płyny czy chemikalia. Następnie w zależności czy masz dostępne półki czy szafkę to w niedostępnych miejscach poukładaj rzeczy, które rzadko używasz czy jakieś sezonowe, na przykład zestaw pokrowców czy inne akcesoria, które posiadasz. Na samym przodzie daj te rzeczy, które przydają ci się na co dzień, czyli na przykład płyn do spryskiwaczy czy podstawowe śrubokręty. Powinna tam również znaleźć się twoja skrzynka z narzędziami. Bardzo istotne jest to, aby na bieżąco wyrzucać wszystkie śmieci oraz ich nie gromadzić. Potem po upływie jakiegoś czasu na przykład roku czy dwóch lat będzie trudno naraz wszystko zutylizować. Opony najlepiej będzie poukładać w rzędzie w rogu pomieszczenia, aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Ewentualnie jeżeli wysokość na to pozwoli to pod sufitem zamontuj mocne haki czy półkę i tam poukładaj gumy na inny sezon.

fot. pixabay

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pamiętaj, żeby podczas prac zapewnić odpowiednią wentylację pomieszczenia, aby nie zatruć się oparami czy spalinami. Zawsze po wjechaniu pojazdem do środka albo zostaw otwarte drzwi, jeżeli silnik pracuje. Jeżeli zaś chcesz utrzymać więcej ciepła na przykład w zimowym czasie to obowiązkowo wyłącz silnik. Zwróć również uwagę na ten aspekt podczas używania różnego rodzaju rozpuszczalników czy substancji chemicznych. Jeżeli będziesz używał przykładowo szlifierki kątowej istotnym elementem będzie sprawdzenie czy w pobliżu nie znajdują się substancje łatwopalne takie jak na przykład benzyna. Nikt z nas nie chce, aby cały nasz dobytek spłonął czy uległ zniszczeniu. Warto też wyposażyć się w gaśnice w razie nieprzewidzianego małego pożaru. Bardzo istotnym elementem będzie również dorobienie drugiego zestawu kluczy w razie kradzieży tych, które będziesz miał przy sobie. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji od razu warto będzie udać się na miejsce oraz wymienić zamki. Jeżeli posiadasz dużo drogocennego sprzętu to będzie to szczególnie istotne. A Ty pamiętasz o tych zasadach? Na jaki garaż się zdecydowałeś? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here