fryzury męskie

Mówi się, że to kobiety mają wielki dylemat, kiedy przychodzi do zdecydowania się na konkretną fryzurę. Możliwości uczesania są setki i nie łatwo wybrać jedną, która będzie pasować do kształtu twarzy, koloru skóry i oczu. Odpowiedni dobór fryzury dotyczy jednak także mężczyzn.

Faceci stają się coraz bardziej świadomi i chcą o siebie zadbać. O tym fakcie może świadczyć coraz większa ilość męskich kosmetyków w drogeriach i cały czas powstające salony golibrodów, czyli tzw. barberów. Uroda stanowi wyznacznik atrakcyjności, a nie rzadko także sukcesu. Odpowiednie ubranie i dobrze dobrany styl pozwala poczuć się pewniej każdej osobie. To jednakże mrzonka, jeżeli nie zadbamy o swoje włosy.

Wielu mężczyzn zastanawia się jakie są fajne fryzury męskie, która z nich będzie idealnie pasować i dodawać animuszu osobie ją noszącej. Aby dobrać odpowiednią fryzurę trzeba zastanowić się nad kilkoma fundamentalnymi rzeczami. Ważny jest wiek mężczyzny, ponieważ nie każde uczesanie będzie pasować nastolatkowi, a inne dorosłemu mężczyźnie. Niezwykle istotny jest kształt twarzy – niektóre osoby mają owalny, inne okrągły, a jeszcze inne kwadratowy. Do czynników o mniejszym znaczeniu można zaliczyć wzrost, posturę, cerę, długość szyi, nosa itd. Są to mniej istotne rzeczy, jednak pozwolą one precyzyjniej dobrać uczesanie.

Fajne fryzury męskie warto także zaobserwować wśród znanych gwiazd estrady, piosenkarzy czy aktorów. To oni wyznaczają trendy i kształtują modę. Najczęściej narzucają oni pewien styl, który przyjmuje reszta społeczeństwa. Dopiero te fryzury, które osiągną pewną popularność mogą przechodzić pewne modyfikacje. Co roku modnego jest coś innego, jest to związane z ciągłym poszukiwaniem ideału i znudzeniem się poprzednimi rzeczami. Ten problem dotyczy także męskiego uczesania. Fajne fryzury męskie się zmieniają co sezon, jednakże możemy wyróżnić pewną prawidłowość, która pojawia się praktycznie za każdym razem od kilku dobrych lat. Mowa tutaj o krótko ciętych bokach – podkreślają one męskość, wydłużają i wyszczuplają twarz. Pasują one niemal do każdego mężczyzny.

Długość włosów po bokach waha się od niemal ściętych „na zero”, do centymetra. Ważnym elementem tej fryzury jest odpowiednia długość włosów na górze. Muszą być one kilkukrotnie dłuższe niż te na bokach. Jest to jedna z najpopularniejszych w ostatnich latach fryzur i z pewnością znajdzie się również w propozycjach na nowy sezon. Kolejne fajne fryzury męskie obejmują uczesania nieco dłuższe, dla starszych osób. Jedną z nich jest fryzura z zaczesaną grzywką do tyłu, utrwaloną lakierem do włosów bądź odpowiednią pastą nadającą sztywności. Jest to elegancka propozycja, pasująca do ustatkowanych mężczyzn. Ci nieco młodsi (choć nie tylko) mogą włosy spiąć w niezwykle popularny kucyk bądź kitkę, zwaną top knot.

Dla osób nie lubiących za bardzo dbać o swoje uczesanie można polecić krótkie cięcie, które zawsze ma swoich zwolenników. Dla urozmaicenia dodaje się przedziałek, który jest wycięty do zera. Podkreśla to kształt twarzy i dodaje nutki ekstrawagancji. Są to tylko niektóre fajne fryzury męskie, które będą cieszyć się popularnością w nadchodzącym sezonie. Jak można zauważyć niemal wszystkie osiągnęły sukces w ubiegłych latach, zatem nikt nie spodziewa się nadchodzącej rewolucji fryzjerskiej. Najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego zakładu fryzjerskiego, z odpowiednimi fachowcami. Oni z pewnością pomogą dobrać idealne uczesanie dla konkretnej osoby. Warto nosić fajne fryzury męskie, chociażby dla własnej przyjemności.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułKasza pęczak a odchudzanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here