fot. pixabay

W obecnych czasach bardzo popularny stał się Fit tryb życia. Wiele aplikacji umożliwia nam badanie Ile kroków robimy dziennie i Ile spalamy przy tym kalorii. Poza tym różne urządzenia mogą monitorować nasze funkcje życiowe takie jak na przykład puls. Sprawdź sam które urządzenie lepiej sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

 

Co lepiej prezentuje się na ręce?

Smartwatch przypomina wyglądem zwykły zegarek. Różnica polega jednak na tym, że zamiast tarczy zegarka mamy wyświetlacz. Urządzenia te dobrze wyglądają nie tylko na co dzień, ale nawet do oficjalnych spotkań, gdy mamy ubrany garnitur. Nie możemy powiedzieć tego o Smartbandzie. Ten dobrze będzie prezentował się podczas codziennego biegania czy innych aktywności sportowych. Nie powstydzimy się również podczas wypadu ze znajomymi, ale nie do końca dobrze będzie prezentował się przy oficjalnym stroju. Wszystko więc zależy od tego jaki styl życia na co dzień preferujesz. Jeżeli twoja praca nie polega na codziennych spotkaniach biznesowych całkiem niezłym rozwiązaniem będzie Smartband.

fot. pixabay

Jakie funkcje będą potrzebne do codziennych zadań?

Każde z tych urządzeń zależności od producenta i modelu może mieć różne funkcje. Standardowo wszystkie urządzenia tego typu będą pokazywać godzinę oraz ilość pokonanych kroków każdego dnia. Lepsze modele dają nam wiele nowych możliwości. Jedną z nich która będzie przydatna w codziennym użytkowaniu jest funkcja NFC. Dzięki takiej technologii będziemy mogli płacić zbliżeniowo za codzienne zakupy bez użycia karty. Wiele modeli jest również wyposażonych nadajnik GPS. Dzięki temu możemy śledzić nasze codzienne trasy. Podczas pieszych wędrówek albo rowerowych wycieczek fajnie jest potem zobaczyć na aplikacji w telefonie Jak daleko oddaliliśmy się od domu. Podczas wyboru warto przemyśleć wybranie właśnie tych funkcji.

 

Jak poznać stan naszego zdrowia

Dzięki takim urządzeniu nie będziemy w stanie dokładnie określić stan zdrowia zawsze, gdy nam coś dolega warto zgłosić się do specjalisty, który doradzi jakie badania musimy wykonać, aby dowiedzieć się jaki mamy problem. Możemy jednak kontrolować nasze codzienne parametry takie jak puls czy nawet ciśnienie krwi. Pomiary takie będą odbywały się na bieżąco podczas wysiłku, a nawet podczas snu. Będziemy mogli również monitorować ile godzin dziennie nasz organizm odpoczywał. Jeżeli lubisz biegać lub inne aktywności fizyczne będzie to dla ciebie dobra opcja śledzenia Jak szybko bije twoje serce różnych porach dnia.

fot. pixabay

Które urządzenie będzie kompatybilne z twoim telefonem?

Różni producenci oferują swoje urządzenia dla różnych konsumentów. Nie każdy Smartwatch czy Smartband będzie współpracował z twoim smartfonem. Mamy dwa główne podziały na użytków iOS oraz Androida. Przed zakupem warto podjechać do sklepu i poczytać co oferuje dany producent. Warto też przemyśleć zakup od tego samego producenta, któremu zaufaliśmy podczas wyboru naszego urządzenia mobilnego. Dzięki temu możemy zyskać więcej możliwości. Może być to na przykład odczytywanie wiadomości SMS bez konieczności zaglądanie do kieszeni. Wystarczy, że spojrzysz na nadgarstek i wszystko będzie jasne.

 

Ile kosztuje smartband?

Ilość pieniędzy jaką musimy odłożyć na zakup Smartwatch jest znacząco różna od ceny Smartbanda, które są bardzo popularne i często spotykane nie tylko w sklepach z elektroniką. Ceny tego typu urządzeń zaczynają się już od 50 zł. Markowy sprzęt z licznymi funkcjami dodatkowymi kupimy za około 230 zł. Jeżeli jednak chcesz kupić markę, której już zaufałeś musisz sprawdzić czy dany producent oferuje również tego typu sprzęt oraz sprawdzić jego cenę. Warto dokonać porównania w różnych elektromarketach oraz zobaczyć czy dany produkt nie znajduje się w outlecie produktów powystawowych. Może okazać się również, że dana sztuka będzie oryginalnie zapakowana, a cena będzie sporo niższa.

fot. pixabay

Smartwatch – droższa alternatywa

Przy Smartwatch na listwach cenowych znajdziemy sporo wyższe kwoty. Najtańsze modele godne polecenia kupimy od 250 zł, ale nie będą miały one zbyt dużo funkcji dodatkowych. W tej cenie możemy liczyć jedynie na wodoodporność, tylko, że jest ona oferowana w większości urządzeń. Markowy sprzęt, który zmierzy nasze tętno oraz pozwoli nam zapłacić kartą w pobliskim sklepie kosztuje od 1300 zł w górę. Sam musisz więc zdecydować co będzie dla ciebie lepsze i sprawdzi się na twoim nadgarstku w codziennym życiu. Podziel się swoją opinią w komentarzu jaką decyzję podjąłeś.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here