fot. Pexels.com

Masz małą łazienkę, w której nie dasz rady pomieścić dwóch urządzeń, a chcesz, aby twoje pranie szybko nadawało się do ubrania? Nie masz gdzie ustawić suszarki, a nie chcesz, aby mokra odzież wiecznie była na widoku? Pralko-suszarka będzie idealnym rozwiązaniem dla ciebie.

 

 Określ ile masz miejsca

W elektromarketach mamy dostępnych wiele modeli różnych producentów. W miejsce twojej starej pralki z pewnością zmieści się ten typ urządzenia. Dostępne są modele o standardowych wymiarach szerokości i głębokości 60 cm, ale również możemy spotkać wersję slim. Jest ich z pewnością trochę mniej niż standardowych, ale są za to dużo bardziej praktyczne. Wymiary takiego sprzętu to 60 cm szerokości oraz około 40 do 45 cm głębokości. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł bez większych problemów wpasować taką pralko-suszarkę pod blat i nie będzie w ogóle wystawać. Jeżeli jednak miejsce w łazience cię nie ogranicza albo ustawiasz pralkę w innym pomieszczeniu to możesz zdecydować się na standardowe rozwiązanie. Będziesz miał większy wybór modeli oraz lepsza możliwość dobrania urządzenia do twoich potrzeb.

fot. Pexels.com

Na jakie parametry szczególnie zwrócić uwagę?

Możemy podzielić sobie ten temat na dwie kategorie. Pierwsza z nich to będzie wybór parametrów pralki. Na samym początku musisz zastanowić się jak często pierzesz i czy są to duże ilości. Na podstawie tych informacji trzeba dobrać wielkość załadunku pralki. Przy standardowej trzyosobowej rodzinie 7 – 8 kg będzie optymalnym wyborem. Wiadomo, że jeśli często pierzesz lub liczba domowników jest większa warto wybrać model, do którego za jednym razem włożysz nawet do 11 kg prania. Zaś jeżeli mieszkasz sam zdecyduj się na mniejszy załadunek. Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest maksymalna prędkość wirowania. Będzie to istotne szczególnie w przypadku prania rzeczy takich, jak na przykład skarpetki, którym nic się nie stanie nawet podczas wysokich obrotów. A następnie szybciej przebiegnie proces suszenia. Przy wyborze parametrów suszenia również istotny jest maksymalna pojemność. Niestety często wygląda to tak, że na przykład do pralki włożymy 7 kg, a do suszarki 4 kg. Jest to dosyć niepraktyczne, bo czysto teoretycznie powinniśmy odjąć kilka rzeczy po praniu. W rzeczywistości jednak użytkownicy raczej nie robią tego i kontynuują suszenie z pełnym załadunkiem. Proces ten się trochę wydłuży w czasie, ale pranie będzie jak najbardziej wysuszone. Nie będzie to jednak zgodne z instrukcją producenta.

 

Funkcje dodatkowe i klasa energetyczna

Wiele pralko-suszarek oferuje różnego rodzaju funkcje dodatkowe, które mogą ułatwić nam codzienne użytkowanie sprzętu. Jedną z takich funkcji jest sterowanie ze smartfona. Po sparowaniu urządzeń na naszym telefonie będzie pokazywać się aktualny stan prania. Znajdziemy tam również informacje o konieczności wyczyszczenia filtrów. Będziesz mógł także sam włączyć program, który będzie dopasowany do twoich potrzeb. Klasa energetyczna urządzenia i pobór wody podczas suszenia są bardzo istotnymi elementami, na które trzeba zwrócić uwagę w dalszej perspektywie. Nieprzemyślana decyzja może skutkować dużymi rachunkami w przyszłości. Dlatego warto wpisać w nawigację adres najbliższego sklepu i podjechać tam aby sprawdzić te parametry. Na każdym modelu z wystawy powinna być naklejona etykieta na której znajdziemy te wszystkie informacje. Zawsze możemy posiłkować się również stroną producenta.

fot. Pexels.com

Ile kosztuje pralko-suszarka godna polecenia?

Nie przerażaj się ceną, bo jednak weź pod uwagę, że masz jakby dwa urządzenia w jednym, bo poza pralką są też tam podzespoły suszarki, które wcale nie są tanie. Najtańsze modele znajdziemy już za 1800 zł, Będą to markowe sprzęty o całkiem niezłych parametrach, ale o standardowych wymiarach. Wersję slim kupimy za około 2000 zł. Tutaj  wybór będzie dużo mniejszy, gdyż będzie to około 15 modeli. Pamiętaj również, że nie zawsze wyższa cena będzie oznaczała lepszą jakość i więcej funkcji dodatkowych. Niektóre modele za około 3000 zł wcale nie mają lepszych parametrów od tych za niecałe dwa tysiące. Warto dodać żeby podczas ostatecznego wyboru  spojrzeć na ilość decybeli podczas suszenia i prania. Jest to szczególnie istotne, gdyż całkowity cykl może trwać do 7 godzin, więc każdy decybel będzie na wagę złota, jeżeli mamy małe mieszkanie i dźwięk się dobrze rozchodzi. A ty którą pralko-suszarkę wybrałeś? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here