fot. pixabay

Urządzenia, dzięki którym w każdej chwili naładujemy nasz telefon czy inny sprzęt są coraz popularniejsze. Większość posiadaczy smartfonów chce być cały czas online, a wbudowane akumulatory nie zawsze na to pozwalają. A może wybierasz się na wyprawę w góry i poszukujesz takiego źródła zasilania, gdyż ciężko będzie podczas całodniowej wycieczki znaleźć gniazdko. Sprawdź jak wybrać dobrego powerbanka.

 

Co będziemy ładować?

Na samym początku musisz przemyśleć jakie urządzenia będziesz ładował. Będzie to jedynie smartfon czy także na przykład smartwatch lub smartband? Im większa liczba urządzeń, tym warto dobrać większą pojemność powerbanka. Spójrz także w specyfikację swojego telefonu i zobacz jak dużą baterią posiadasz. Nie można jednoznacznie określić jaki model będzie najlepszy dla wszystkich. W naszych smartfonach można znaleźć baterie o bardzo małej pojemności, czyli około 2000 mAh, ale również niektórzy producenci decydują się na ogniwa, które pozwala nam na długie użytkowanie urządzenia i będą miały pojemność około 6000 mAh.

fot. pixabay

Jaka pojemność?

Jest to główny i podstawowy parametr urządzenia, który określa jaką pulę prądu będziemy mieli do wykorzystania. Jeżeli więc twój smartfon będzie miał średnią baterię, czyli na przykład 3000 mAh, to aby z powrotem urządzenie było w pełni naładowane minimalna pojemność powerbanka to 4000mAh. Wartość ta musi być większa ze względu na to, że podczas przesyłania energii występują w straty. Minimalna wartość, którą można polecić będzie więc w okolicach 10 000mAh pojemności. Nie będziemy musieli martwić się czy nasz  telefon oraz smartband wytrzymają do końca dnia. Produkty z najwyższej półki mają pojemność nawet do 40 000, ale połowa z tego zadowoli najbardziej wymagających użytkowników.

 

Funkcje dodatkowe

Przenośne banki energii jak każde inne urządzenia elektroniczne mają również funkcje dodatkowe, z których możemy korzystać. Pierwsza z nich będzie przeznaczona głównie dla osób zmotoryzowanych. Niektórzy producenci w lepszych modelach dodają przejściówkę, dzięki której będziemy mogli w ciągu zimy, kiedy nasz akumulator w pojeździe odmówi posłuszeństwa wspomóc się podczas odpalania samochodu. Może to niejednokrotnie uratować nas w kryzysowej sytuacji. Jeżeli więc często podróżujesz to warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Kolejną opcją jest ładowanie indukcyjne. Taka technologia jest niezbyt często stosowana, ale również może być pomocna jeżeli twój smartfon jest przystosowany do takiego sposobu ładowania. Gdy w pośpiechu będziemy się pakować i zapomnimy kabelka, który wpinamy do smartfona bez większych problemów mimo wszystko naładujemy nasze ogniwo w telefonie

 

Liczba portów wyjściowych

W elektromarketach mamy dostępne urządzenia, dzięki którym bezpośrednio naładujemy od jednego do trzech urządzeń na raz. Wszystko będzie zależne od tego czego sam potrzebujesz. Warto jednak zabezpieczyć się, aby była możliwość, jeżeli na przykład twojemu kompanowi podróży również rozładuje się smartfon. Nie będzie zbyt dużej różnicy dla twojego portfela, a możesz uratować komuś dzień. Każdy z nas chce podczas podróży w piękne miejsce zrobić kilka zdjęć, a jeżeli poziom naładowania baterii będzie równy 0 niestety nie będzie to możliwe.

fot. pixabay

Ile kosztuje dobry powerbank

Najtańsze modele które pozwolą na jednokrotne naładowanie baterii większości smartfonów kupimy już za 25 zł. Będziemy mogli mieć jednak zastrzeżenia co do jakości wykonania, a jest to dosyć istotne w tym przypadku. Brak zabezpieczeń może w najgorszym przypadku spowodować pożar. Warto więc trochę dopłacić do lepszego urządzenia, które nas będzie w pełni cieszyło. Takie o pojemności 10000 mAh znajdziemy już za 150 zł. Będą one miały ładowanie indukcyjne w wielu przypadkach, dwa albo trzy wyjścia ładujące oraz wskaźnik poziomu naładowania powerbanka. Jeżeli zaś chcesz, aby nowy nabytek miał również funkcję wspomagania rozruchu będziesz musiał wyjąć ze swojego portfela co najmniej 300 zł. Jak widzisz urządzenia te trochę kosztują, ale komfort użytkowania jest bezcenny. Jeżeli zaś będziesz używał go na co dzień to może warto pomyśleć nad zmianą telefonu, na taki z lepszą baterią. A ty miewasz problemy z odpaleniem samochodu zimą? A może twój telefon podczas nawigowania szybko się rozładowuje? Podziel się opinią w komentarzu jaki powerbank wybrałeś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here