fot. pixabay

Urządzenie nagrywające wszystko to, co dzieje się przed samochodem jest coraz częściej spotykane na przednich szybach naszych pojazdów. W niejednej sytuacji może uratować to nasze portfele i udowodnić kto spowodował kolizję. Sprawdź jak wybrać dobry wideorejestrator i nie wydać wszystkich oszczędności.

 

Rozdzielczość nagrywanych materiałów

Jest to podstawowy parametr, na jaki musimy zwrócić uwagę podczas wybierania naszej przyszłej kamerki. Im więcej pikseli będzie nagrywać urządzenie, tym więcej odczytamy przy odtwarzaniu materiału. Bez żadnych problemów zobaczymy więcej szczegółów, co może być dosyć istotne w przypadku kolizji z innym pojazdem czy stłuczki parkingowej. Nie będzie to jednak jedyny parametr, który określi jakość nagrywanego obrazu, więc rozdzielczość nagrywanego obrazu musi być dobra ale zwróć też uwagę na inne rzeczy.

fot. pixabay

Kąt widzenia kamery

Cecha ta określa jaką część obrazu widzianego przez kierowcę będzie w stanie nagrać nasz wideorejestrator. Jest to dosyć istotne w szczególności, jeżeli ktoś na przykład wyjedziesz z bocznej uliczki i uderzy w nasz pojazd. Jeżeli kąt widzenia będzie odpowiedni, wówczas całość zostanie nagrana. W innym przypadku może okazać się, że całe zajście nie będzie widoczne. W najsłabszych modelach kąt ten jest równy 90 stopni, a za to te najlepsze mają aż 180. Jak widzisz różnica jest dosyć znacząca, bo aż dwukrotna.

 

Tryb nocny – potrzebny dla wszystkich

Ostatnim bardzo istotnym parametrem dotyczącym jakości nagrywanego obrazu jest tryb nocny. Dzięki takiej funkcji nasze urządzenie całkiem nieźle będzie radziło sobie w nocy.  Wiemy jak ciężko zrobić zdjęcie o wieczornej porze. Wideorejestrator musi radzić sobie dobrze niezależnie od pory dnia. W ciągu zimy ściemnia się bardzo wcześnie, więc wówczas byłby on bezużyteczny przez sporą część dnia. Wszystko też zależy od tego, w jakich porach przemieszczasz się swoim samochodem. Jeżeli są to często godziny poranne czy wieczorne musisz zwrócić na to szczególną uwagę. W przypadku rzadkiego podróżowania, głównie w godzinach dziennych nie będzie to tak istotne, ale również warto wybrać model, który będzie miał taką możliwość i całkiem nieźle sobie poradzi.

 

Jak sprawdzić czy wybrany model jest odpowiedni?

Jedną z lepszych opcji jest wpisanie modelu, na który wstępnie żeśmy się zdecydowali na YouTube i obejrzenie nagrań innych użytkowników. Bez większych problemów znajdziemy testy wszystkich produktów dostępnych w popularnych elektromarketach. Jest to najlepsze źródło informacji. Warto również poczytać opinie na forach oraz strona z elektroniką. Ewentualnie może jakiś znajomy jest w stanie polecić coś dobrego? Możliwości jest wiele, a wybór trudny, dlatego taka decyzja zawsze musi być podjęta z rozwagą. Pamiętaj, żeby sprawdzić w jaki sposób wideorejestrator montowany jest do szyby. Jeżeli często przesiadasz się z jednego pojazdu do drugiego i chcesz nagrywać wszystko na jedno urządzenie to takie na przylepiec nie będą dobre dla ciebie. Innym rozwiązaniem, które sprawdzi się w tej sytuacji jest montaż na przyssawkę.

fot. pixabay

Ile trzeba zapłacić za dobry wideorejestrator?

Jeżeli dużo podróżujesz po kraju to oczywiste jest, że będą zdarzały ci się sytuacje, które dobrze będzie mieć nagrane. Nie warto w takiej sytuacji kupować urządzeń najtańszych, które zdobędziemy już za 100 zł. Nagrany obraz będzie niezbyt dobrej jakości w dzień, a w nocy będzie mało co widoczne. Lepsze urządzenia znajdziemy na półkach sklepowych za około 250 – 300 zł. Będą one miały akceptowalną jakość nagrań w nocy oraz bardzo dobrą w dzień. Na modele z górnej półki wydamy z naszego portfela od 500 zł. Tam już nie będziemy mogli się przyczepić ani nagrywania w dzień ani w nocy. Obraz będzie w świetnej jakości. Tylko pytanie czy warto inwestować aż tyle skoro za połowę tej ceny otrzymamy jakość wystarczającą dla przeciętnego użytkownika. Warto spojrzeć także na outlety internetowe, bo zdarzają się tam różne wyprzedaże, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inny cel, np. skrzynkę z narzędziami w razie awarii albo nowe opony, bo na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here