fot. pixabay

W twojej okolicy poszukują magazyniera, a nie wiesz na czym polega ta praca? Zastanawiasz się czy poradzisz sobie w nowym miejscu? Sprawdź jak wygląda dzień pracy na magazynie sklepu internetowego.

 

Początek zmiany

Większość magazynów pracuje na dwie albo trzy zmiany w zależności od zapotrzebowania oraz ilości zamówień. Ilość pracowników też będzie różna w zależności od wielkości samego pomieszczenia magazynowego. Na samym początku zmiany będziemy się w jedno miejsce, gdzie jest osoba prowadząca. Stamtąd pobieramy skaner kodów, z którego będziemy korzystać przez resztę dnia. W tym momencie zależy jak potoczy się nasza dalsza praca. Możemy zostać wyznaczeni m.in. na stanowisko przyjmowania zwrotów klientów; pakowania paczek; zbierania produktów, które będą spakowane albo przyjmowania dostaw na magazyn. Poniżej omówimy niektóre z nich.

fot. pixabay

Picker – zbieracz produktów do spakowania

Jest to stanowisko, które z pewnością będzie wymagało od ciebie dużej wytrzymałości fizycznej. Na samym początku dostaniesz koszyk, do którego będziesz wrzucać produkty z poszczególnych jednostek. Magazyny są zazwyczaj dużych rozmiarów, więc nachodzisz się dosyć sporo. Niejednokrotnie twój smartwatch pokaże ponad 20 000 kroków za 8 godzin. Nie będzie to jednak zbyt trudne i praktycznie nie ma możliwości pomyłki. Na skanerze będą pojawiać się po kolei rzeczy, które musisz zebrać wraz z informacją gdzie się one znajdują. Po dotarciu na miejsce skanujesz jednostkę oraz produkt i gotowe. Tak będzie wyglądać praca aż do końca dnia albo zmiany stanowiska.

 

Pakowanie produktów

Jest to praca bardzo monotonna oraz bardzo prosta w wykonaniu. Musisz być jednak odporny na stres oraz presję czasu. Nie wykonuje tego zazwyczaj zbyt wiele osób, więc będziesz musiał robić to dosyć szybko. W karton albo foliopak wkładasz produkty zebrane przez pickera, albo takie które otrzymasz od innego pracownika zajmującego się sortowaniem. Czasem będziesz musiał dołączać jakąś ulotkę czy formularz zwrotu. Na każdą z zapakowanych paczek naklejamy naklejkę z kodem, aby kolejna osoba wiedziała co jest w środku. Wszystkie paczki lądują w specjalnym pojemniku które wędrują do osoby drukującej etykiety nadawcze.

 

Przyjmowanie dostaw

W przypadku dużych magazynów dostawy będą praktycznie każdego dnia. Przyjeżdżają one tirach po około 30 palet. Na każdej z nich będą poukładane kartony owinięte stretchem. Na początku musimy zeskanować wybraną paletę, a następnie każdy z kartonów. Jeżeli mamy drobne rzeczy odkładamy je do specjalnych półek. Duże produkty możemy odłożyć bezpośrednio na inną halę w całych kartonach. I tak każdą paletę jedną po drugiej. Nie będziesz jednak na tym stanowisku samodzielnie, za to zmiana będzie się strasznie dłużyć.

 

Jakie zarobki?

Jak widzisz jest to zajęcie dosyć proste, ale trzeba mieć dobrą wytrzymałość fizyczną, bo polega to głównie na chodzeniu. Szczególności męczące będą zmiany nocne. A spytasz jak z wynagrodzeniem. Wszystko zależy od firmy z którą podejmiesz współpracę. Zazwyczaj jednak jest ona na całkiem niezłym poziomie, na pewno będzie trochę powyżej minimalnej krajowe na początkuj. W swoim czasie jednak może być to dużo więcej. Jest też jeden sposób, aby od samego początku zarabiać więcej. Zatrudnij się na stanowisko, gdzie będziesz obsługiwał wózki widłowe.

fot. pixabay

Kurs obsługi wózka, czyli jak zarabiać więcej

Wykonanie kursu na obsługę wózków jezdniowych podnośnikowych jest dobrym rozwiązaniem na poprawę swojej sytuacji finansowej. Samo szkolenie kosztuje w okolicach 500 zł + egzamin UDT, ale może zostać ono sfinansowane przez Urząd Pracy, jeżeli pracodawca zapewni, że podpisze z tobą umowę po otrzymaniu kwalifikacji. Będzie to praca bardziej odpowiedzialna, więc również zarobki pójdą sporo w górę. Po zdobyciu doświadczenia będziesz mógł liczyć na bezproblemowe przyjęcie do pracy w dowolnym miejscu tego typu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here