fot. pixabay

Nasze pociechy już od najmniejszych lat korzystają ze zdobyczy technologii. Zakup smartwatcha pomoże nie tylko odczytać datę i godzinę przez pociechę, ale również ułatwi tobie zlokalizowanie syna czy córki. Sprawdź co poza tym oferują producenci,  na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu w sklepie stacjonarnym i ile ostatecznie wydasz ze swoich oszczędności.

 

Korzyści dla rodzica i dziecka

Jedną z głównych zalet tego urządzenia dla rodziców będzie możliwość sprawdzenia gdzie aktualnie znajduje się nasze dziecko. W razie, gdy zapomni swojego smartfona czy telefonu komórkowego będzie mogło również zadzwonić przez zastosowaną tam technologię. Dzięki temu, jeżeli nie będziesz chciał śledzić swojego dziecka, będziesz mógł utrzymywać stały kontakt, a w sytuacji kryzysowej dziecko będzie miało możliwość kontaktu z tobą. Również będzie ci miło, jeżeli twoja pociecha wyśle ci zdjęcie na przykład z wycieczki szkolnej czy weekendowego pobytu u dziadków. Bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia będą dawały taką możliwość. Zaś największym powodem do czerpania radości przez nasze maleństwo będzie samo posiadanie nowego urządzenia z licznymi funkcjami dodatkowymi. Będzie mogło pochwalić się swoim koleżankom i kolegom z klasy jak nowoczesny sprzęt posiada. 

fot. pixabay

Co oferują producenci

W smartwatchach dostępnych w elektromarketach możemy znaleźć liczne funkcje dodatkowe. Będę to już wcześniej wspomniane: możliwość robienia zdjęć, dzwonienia oraz wbudowany GPS. Opcję porannej pobudki znajdziemy już w najtańszych modelach, i może pomóc to dziecku zdyscyplinować się do wcześniejszego wstawania, dzięki czemu nie będzie zasypiać do szkoły. Jeżeli zaś twój syn czy córka marzą o karierze biegacza, skoczka narciarskiego czy piłkarza to musisz szukać urządzenia z licznikiem kroków oraz stoperem. Z pewnością motywacja do pracy będzie dużo większa, jeżeli zostanie wytyczony cel dziennej liczby kroków. Może przydać się również wodoodporność, gdyż jak wiadomo zdarza się, że przez nieuwagę urządzenie zostanie zachlapane i ulegnie awarii. Jest to niezbędna funkcja, nie prawda?

 

Na co zwrócić uwagę podczas oglądania w sklepie

Jedną z ważniejszych właściwości jest komfort noszenia. Zamontowany pasek musi być dosyć miękki oraz dobrze układać się na nadgarstku. Jest to ważne, gdyż jeżeli będzie niewygodne w użytkowaniu z pewnością po bardzo krótkim czasie zostanie odłożone w kąt, a dziecko nie będzie zadowolone. Kolejnym aspektem jest kolor. Na rynku mamy dostępne standardowe kolory, czyli czarny i biały oraz różne inne takie jak niebieski czy różowy. Warto więc wybrać się na pierwsze oględziny z dzieckiem oraz poprzymierzać, który będzie najlepiej pasował oraz sprawdzić jaki kolor podoba się najbardziej. Nie warto słuchać doradców klienta, gdyż często ich systemy premiowe polegają na sprzedaży konkretnych modeli. Warto wpisać w nawigację kilka sklepów i na spokojnie porównać wszystkie modele i ceny. Po powrocie do domu poczytaj opinie oraz obejrzyj recenzje na Youtube.

fot. pixabay

Ile to kosztuje?

Smartwatche dla dzieci są dużo tańsze niż te przeznaczone dla dorosłych. Najtańsze modele znajdziemy już za około 80 zł. Będą one jednak dużo odbiegały jakością wykonania od swoich konkurentów. Zastosowane paski na rękę będą dosyć twarde, a urządzenie nie będzie działać zbyt płynnie. Standardowa cena pochłonie z naszego portfela około 200 zł. Za tą kwotę kupimy już bardzo dobry sprzęt z wieloma funkcjami dodatkowymi. Prędkość działania również będzie na dobrym poziomie. Najdroższe modele zakupimy za około 500 zł, lecz będą one oferowały już wszystkie funkcje jakie są tylko dostępne. Warto więc może trochę dopłacić albo poszukać okazji w internecie. Na stronach wielu elektromarketów można znaleźć wyprzedaż ostatnich sztuk. Jeżeli zaś twój stan finansów nie jest zbyt dobry możesz przemyśleć zakup egzemplarza z wystawy. Niektóre są w całkiem niezłym stanie i nie noszą śladów użytkowania, a cena będzie bardzo dobra. A Ty jaki model kupisz swojemu dziecku? Zapraszamy do dyskusji w komentarzu poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here