fot. pixabay

Producenci smartfonów cały czas ulepszają aparaty w swoich produktach. Każdy z nas jadąc na jakąś wycieczkę czy daleką podróż chce zrobić zdjęcie ze swoją drugą połówką jako najlepszą pamiątkę. Sprawdź jaki aparat wybrać, aby cieszyć się z każdego zdjęcia.

 

Aparaty kompaktowe – sprzęt dla amatora

Ten rodzaj urządzenia do wykonywania zdjęć jest często spotykany. Oferuje on dobrą jakość wykonywanych fotografii bez konieczności posiadania dużych umiejętności. Kolejną zaletą będzie łatwość przewożenia i przechowywania. Małe rozmiary sprawiają, że zmieści się on do naszego bagażu podręcznego. Poza wykonaniem zdjęcia będziesz miał również możliwość nakręcenia filmu dobrej jakości. Dużym atutem będzie również cena, gdyż za tańszy sprzęt zapłacimy około 400 zł. Jeżeli jednak zależy ci na dużym zoomie optycznym, czyli powiększeniu obrazu bez utraty jakości wykonywanego zdjęcia będziesz musiał zapłacić jeszcze raz tyle. Warto jednak będzie dołożyć za lepszą jakość i większy komfort użytkowania.

fot. pixabay

Lustrzanki cyfrowe – sprzęt dla profesjonalisty

Ten rodzaj aparatu da nam dużo większe możliwości oraz pozwoli wykonać zdjęcia w każdych warunkach. Aby jednak wyszło nam piękne zdjęcie będzie potrzeba dużo wiedzy teoretycznej, a jeszcze więcej praktycznej. W tym przypadku będziemy mieli dużo mniejszy wybór modeli, ale zasada działania jest nieco inna. Na początku kupujemy tak zwane body i do tego dokupujemy obiektywy. Przejdźmy więc do ceny. Za samo body musimy zapłacić nawet do 5000 zł, ale tańsze modele znajdziemy już za około 1000 zł. Następnie każdy z obiektywów będzie kosztował w okolicach 500 do nawet kilku tysięcy zł. Wszystko więc zależy od tego jaką klasę sprzętu wybierzemy. W porównaniu do poprzedniego rozwiązania cena jest nieporównywalnie większa, ale za jakość zdjęć i możliwość dowolnej konfiguracji musimy zapłacić.

 

Aparaty natychmiastowe, czyli jak szybko zrobić zdjęcie

Aparaty natychmiastowe są aktualnie bardzo popularne. Od razu po wykonaniu zdjęcia takim aparatem zostanie ono wydrukowane. Nie będziemy mieli tutaj zbyt rozbudowanych opcji, jeżeli chodzi o wybór parametrów aparatu. Cena samego sprzętu będzie bardzo konkurencyjna, gdyż znajdziemy już modele za około 300 zł. Producenci jednak zarabiają tutaj na specjalnych wkładach, które trzeba dokupywać, aby zdjęcia były wydrukowane. Koszt jednego zdjęcia będzie wynosił więc ponad 3 zł. Niby niedużo, ale jeśli zrobimy 20 zdjęć wyjdzie nam już 60 zł. Zwykły aparat cyfrowy będzie więc tańszy w użytkowaniu.

Kamery sportowe

Jeżeli lubisz sporty ekstremalne, podczas których zwykle aparat mógłby się zachlapać, co spowodowałoby uszkodzenie urządzenia warto wybrać kamerę sportową. Urządzenie to możemy sobie przyczepić czy to na głowę czy na klatkę piersiową lub po prostu trzymać na statywie albo selfiesticku. Mega dobra stabilizacja obrazu oraz super jakość nagrywanych filmów są z pewnością bardzo istotnymi zaletami wielu modeli.  Najpopularniejszym producentem na polskim rynku tego typu elektroniki jest GoPro. Nawet nurkowanie nie będzie tutaj problemem, gdyż producent oferuje specjalną obudowę, która uniemożliwia zalanie urządzenie. Ceny w zależności od modelu wahają się w okolicach 1200-2500 zł.

fot. pixabay

Akcesoria dodatkowe

Do każdego aparatu na samym początku będziesz musiał dokupić kartę pamięci. Warto sprawdzić jaką maksymalną pojemność obsługuje wybrany model. Nie opłaca się również kupować kart o najsłabszych prędkościach przesyłu danych, gdyż przy nagrywaniu filmów 4K  bardzo prawdopodobne jest, że najtańsze modele nie obsłużą tej funkcji. Innym przydatnym dodatkiem, który warto mieć przy sobie jest druga bateria.  W razie, gdy stara w 100% się rozładuje będziemy mogli zmienić źródło zasilania i dalej cieszyć się możliwością robienia zdjęć. Jeżeli kupiłeś aparat kompaktowy lub lustrzankę i chcesz robić dużo zdjęć szczególnie w porze nocnej albo wymagających trzymania aparatu bez ruchu dobrym pomysłem będzie dokupienie statywu. Fajne modele, dające dużo możliwości znajdziemy za około 80 zł, a satysfakcja z wykonanego zdjęcia będzie bezcenne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here