fot. pixabay

Skrzynka narzędziowa to marzenie niejednego majsterkowicza. Nieważne czy lubisz coś podłubać przy samochodzie czy przy czymś innym, na pewno będzie to dla ciebie przydatne w niejednej sytuacji. Sprawdź jaka skrzynka narzędziowa sprawdzi się najlepiej.

 

Co mamy do wyboru

W sklepach budowlanych oraz innych z tego typu narzędziami mamy wiele rozwiązań do wyboru. Dużo zależy od tego, co planujesz robić. Jeżeli potrzebujesz głównie takiej skrzynki do naprawienia samochodu wybierz opcję z dużą ilością bitów i nasadek. Trzy grzechotki w zestawie będą również bardzo przydatne. Poziomica nie będzie często używana, więc zastąp ją imbusami. Cały zestaw śrubokrętów też na nic się zda. Jeżeli zaś na przykład zajmujesz się montażem mebli to zaś wymagania będą kompletnie inne. Musisz więc przed wyruszeniem na sklepy zastanowić się co tak naprawdę będziesz używał. Każdy będzie miał nieco inne potrzeby. W prawdzie zawsze można dokupić jakieś narzędzia luzem oraz osobną skrzynkę, ale bez sensu będzie kupować coś czego nie będziemy potem używać i osobno dokupywać pozostałe elementy.

fot. pixabay

Czy warto kupować w ofertach marketów spożywczych

Jak najbardziej nieraz jest to bardzo dobra opcja. Jeżeli nie prowadzisz warsztatu samochodowego albo nie zajmujesz się czymś profesjonalnie do czego będą potrzebne te narzędzia to będzie to bardzo dobra opcja.  Często takie walizki narzędziowe mają bardzo dużo elementów i są w konkurencyjnej cenie. Jeżeli chodzi o jakość wcale nie ustępują markowym producentom. Czasem znajdziemy taką skrzynkę w jakiejś promocji czy outlecie i zdobędziemy super sprzęt w super cenie. Sytuacja ma się inaczej, jeżeli zajmujesz się czymś profesjonalnie. Wtedy takie amatorskie narzędzia dla laików mogą okazać się niewystarczające jakości.

 

Bardziej opłaca się samemu skomponować skrzynkę czy kupić taką w komplecie?

Ciężko powiedzieć co mamy na myśli mówiąc “bardziej opłaca się”. Jeżeli chodzi o stronę wyposażenie to jak najbardziej będzie to lepsza opcja. Do takiej skrzynki wrzucimy to, co sami chcemy i to czego będziemy używać w przyszłości. Z pewnością niczego nie odstawimy wówczas na półkę w garażu. Jest też druga strona medalu. Jeżeli chodzi o finanse, niestety nie będzie to w ogóle opłacalne. Lepiej będzie znaleźć skrzynkę z wyposażeniem, gdyż różnica będzie znacząca. Wszystko więc zależy, od tego jakich narzędzi potrzebujesz. Jeżeli będziesz używać sprzętów profesjonalnych stricte do jakiejś specjalistycznej pracy nie będziesz miał innego wyjścia jak skomponować samemu swój zestaw.

 

Jak ocenić jakość narzędzi?

Podstawowym wyznacznikiem jakości jest samo wykonanie. Warto więc wbić w nawigację w smartfonie adres sklepu, w którym znajduje się dana walizka i namacalnie sprawdzić jak się ona prezentuje. Możemy również poczytać opinie na wielu stronach czy forach. Dodatkowym źródłem wiedzy mogą być posty na portalach społecznościowych na przykład Facebook albo wideotesty na YouTubie. Jeżeli dobrze poszukamy to znajdziemy naprawdę wiele ciekawych informacji.

fot. pixabay

Cena może zaskoczyć

Przejdźmy teraz do porównania cenowego. Walizka narzędziowa mało znanego producenta, w której znajdziemy ponad 200 elementów będzie w cenie około 300 zł. Nieważne czy kupimy ją w sklepie ogólnospożywczym czy w markecie budowlanym. W takich skrzynkach znajdziemy już 3 grzechotki oraz mnóstwo nasadek. Dodatkowo klucze oczkowe oraz imbusy. Wytrzymałość takiego zestawu będzie dużo zależało od tego na jaki wyrób trafimy oraz co z nim będziemy robić. W większości przypadków podczas co weekendowego posiedzenia w garażu będzie wystarczająco spełniał oczekiwania większości użytkowników. Zestaw o takiej samej liczbie elementów znanego producenta kosztuje już dużo dużo więcej. Na portalach aukcyjnych musisz co najmniej zapłacić 550 zł. Jest to cena, która może powalić z nóg. A czy odczujemy różnicę w jakości? Przy profesjonalnym użytkowaniu może tak, chociaż czy warto inwestować aż tyle, skoro w razie awarii któregoś z elementów tańszego rozwiązania po prostu będziemy mogli kupić kolejną walizka dokładając jakby 80 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here