fot. pixabay

Wyciskarka pozwoli nam szybko i bezproblemowo zrobić pyszny sok czy przecier z ulubionych owoców. Taka bomba witaminowa poprawi nam samopoczucie oraz unikniemy niedoborów witamin. Sprawdź jaką wyciskarkę wybrać, żeby nie wycisnęła wszystkich pieniędzy z twojego portfela, a zrobiła pyszny sok.

 

Podstawowy parametr – moc urządzenia

W elektromarketach mamy setki modeli do wyboru od różnych producentów. Pierwsze na co warto zwrócić uwagę to moc silnika. Im ta moc będzie większa, tym lepiej w szczególności, jeżeli planujesz wyciskać sok z twardszych warzyw takich jak na przykład marchewka czy buraki. Słabsze urządzenia nie będą dawały sobie rady z tego typu produktami, ale bez większych problemów poradzą sobie z miększymi owocami takimi jak na przykład jabłko czy gruszka. Wiadomo że nie jest to jedyny parametr, który warunkuje działanie urządzenia. Pozostała konstrukcja na przykład noży rozdrabniających jest może nawet bardziej istotna. Co najmniej 150 wat mocy powinno dać radę. 

fot. pixabay

Jaka prędkość obrotowa

Im mniejsza prędkość obrotowa tym lepiej. Dzięki powolnemu obracaniu uzyskamy więcej wartości z owoców i warzyw. Niestety wraz z lepszymi parametrami rośnie również cena. Nie zawsze więc będzie opłacało się wydać więcej funduszy na sprzęt o minimalnie lepszych właściwościach. Nawet z tańszej wyciskarki zrobimy dużo lepszy sok niż ze starodawnych sokowirówek. Przede wszystkim warto poczytać opinie o danym produkcie przed zakupem.  Dobrze żeby takich opinii było sporo, wtedy będziemy mieli pewność, że faktycznie sprzęt dobrze sprawdzi się i w naszej kuchni. Pamiętaj, że doradca klienta nie zawsze zna każdy model i nie będzie w stanie nieraz trafnie doradzić. Istotną kwestią jest obejrzenie produktu przed zakupem, aby określić jego faktyczne rozmiary i wygląd oraz jakość wykonania. Nawigacja zawsze pomoże znaleźć nam najbliższy elektromarket.

 

Funkcja reverse i regulacja obrotów

Funkcja reverse, czyli możliwość obrócenie silnikiem w drugą stronę jest bardzo przydatna w wielu sytuacjach. Niejednokrotnie zdarza się, że podczas wyciskania soku większe kawałki owoców przyblokują nam obroty. Wówczas będzie trzeba zastosować tą funkcję, bo w przeciwnym razie bez takiej możliwości konieczne będzie rozebranie górnej części i wyjęcie kawałka, który blokuje dalszą pracę urządzenia. Regulacja obrotów jest raczej rzadko spotykana. Podczas codziennego użytkowania nie będzie ona w żaden sposób spełniała istotnej roli. Wyciskarki bez regulacji sprawdzają się bardzo dobrze i bez sensu będzie dopłacać za niewykorzystane funkcje. Dużo bardziej przydatna będzie regulacja gęstości. Dzięki temu będziemy mieli dużo większe możliwości. Jedna osoba lubi kawałki owoców w soku, druga nie do końca, więc nawet najbardziej wymagający użytkownik będzie w stanie dostosować konsystencję do swoich upodobań. Niestety nie wszystkie wyciskarki oferują taką funkcję, więc warto spojrzeć czy oglądamy egzemplarz da nam taką możliwość

 

Często pomijany parametr – głośność

Nie każdy użytkownik zwróci uwagę podczas oglądania produktów na półkach na ilość decybeli podczas pracy urządzenia. Jeżeli masz małe dziecko albo planujesz robić soki o wczesnych lub późnych porach, a mieszkasz w bloku to będziesz musiał na to spojrzeć. Informację taką możesz znaleźć na stronach sklepów oraz specyfikacji producenta. A różnice mogą być znaczące, gdyż w podobnych cenach znajdziemy takie o 65 albo 40 decybelach, co będzie wyraźnie odczuwalne przez nasze uszy.

fot. pixabay

Ile trzeba zapłacić za wyciskarkę wolnoobrotową?

Najtańszy nie markowy sprzęt o słabych parametrach znajdziemy już za 200 zł. Warto jednak wyjąć z naszego portfela dodatkowe 200 i kupić porządne urządzenie, które będziemy użytkować z zadowoleniem przez długi czas. Za około 600 zł zdobędziemy już wyciskarki z ogromną ilością funkcji, z których na pewno będziemy bardzo zadowoleni. Nie ma co tutaj więcej przepłacać, gdyż renomowani producenci oferują sprzęty w cenach nawet do 2300 zł. Tak naprawdę nie dostajemy nic więcej. Warto też przejrzeć oferty sklepów z wyprzedaży powystawowych. Znajdziemy tam często wyciskarki, które jedynie są porysowane, czasem jedynie zakurzone albo mają roztargane opakowanie, A cena wyraźnie się różni od tej na półce. Zawsze poza zdrowym odżywianiem dobrze będzie uprawiać wybraną aktywność fizyczną, a w motywacji może pomóc smartband czy inna aplikacja na smartfonie. A ty zaplanowałeś już z jakich owoców będzie sok zrobiony w Twojej nowej wyciskarce? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here