fot. pixabay

Suszarki nie są jeszcze zbyt popularnymi urządzeniami w Polsce, ale coraz częściej zaczynają pojawiać się w naszych domach. Dzięki takiej technologii nasza odzież zostanie wysuszona w dosyć szybkim czasie. Sprawdź czy w twoim domu suszarka okaże się być strzałem w dziesiątkę.

 

Jaki rodzaj suszarki wybrać?

Na rynku mamy dostępne dwa rodzaje suszarek kondensacyjne i kondensacyjne z pompą ciepła. Częściej spotykane aktualnie w elektromarketach są te drugie. Jak widać różnica w nazwie jest niewielka i w rzeczywistości faktycznie jest tak samo. Pompa ciepła zastosowana w suszarce sprawia że jest ona bardziej energooszczędna. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że możemy suszyć ubrania w niższej temperaturze, dzięki czemu nasze delikatne tkaniny będą chronione przed zniszczeniem.

fot. pixabay

Nie masz dużej przestrzeni na nowe urządzenie? To wcale nie jest problem!

Wielu renomowanych producentów coraz częściej decyduje się na urządzenia w wersji slim, czyli takie które mają mniejszą głębokość. Dzięki temu taką suszarkę łatwiej dopasujemy w ciąg mebli czy znajdziemy dla niej odpowiednie miejsce. Jeżeli jednak naprawdę nie możesz znaleźć miejsca na nowe urządzenie, a nad aktualną pralką ładowaną od frontu nie ma żadnej szafki, niezłym rozwiązaniem będzie postawienie jednego urządzenia na drugie. Jest to coraz częściej spotykane w nowoczesnych łazienkach. 

 

Jak dobrać parametry suszarki do naszych potrzeb?

Jeden z podstawowych aspektów suszarki jest jej załadunek. Najlepiej, aby ten parametr nowego sprzętu był zbliżony do załadunku naszej pralki, którą aktualnie posiadamy. Dzięki temu, po skończeniu prania będziemy mogli całość od razu wysuszyć. Nie ma tutaj znaczenia czy wybierzemy sprzęt o standardowych wymiarach, czy nieco płytszy, gdyż nawet taki o głębokości jedynie 40 cm mają wielkość załadunku równą 7 kg. Kolejnym parametrem jaki musimy wziąć pod uwagę jest klasa energetyczna urządzenia. Informację taką uzyskamy na stronie producenta lub na etykiecie naklejonej przy danym modelu w sklepie. Często również na stronach internetowych elektromarketów mamy również podane wyliczenia, ile takie urządzenie pobierze energii w stosunku rocznym i ile zapłacimy za prąd.

Czy dodatkowe funkcje są potrzebne?

Wiele lepszych modeli coraz częściej posiada sterowanie ze smartfona. Na naszym urządzeniu mobilnym mogą pojawiać się informacje ile czasu zostało do końca cyklu suszenia oraz czy nasze urządzenie nie wymaga konserwacji. Dodatkowo wielu producentów umożliwia włączenie własnego programu dostosowanego do naszych potrzeb. Jeżeli więc takie nowoczesne rozwiązania są dla ciebie ważne, wybierz urządzenie z taką właśnie możliwością. Dla standardowego użytkownika jednak nie będzie to zbyt potrzebne. Może się nawet okazać, że na samym początku jedynie uruchomimy tą funkcję, a po krótkim czasie zostanie ona zapomniana i będziemy używać standardowych programów suszarki.

fot. pixabay

Ile kosztuje suszarka godna polecenia?

Najtańsze modele kosztują już jedyne 900 zł. Nie będą one jednak wystarczające dla wielu użytkowników. Słaba klasa energetyczna, mała ładowność i brak pompy ciepła to wiele wad, które sprawią, że nie będziemy zadowoleni z użytkowania. Za sprzęt godny polecenia, który zadowoli wymagających konsumentów musimy zapłacić co najmniej 1700 zł. Jest to spora różnica, ale dzięki lepszej technologii zaoszczędzimy ponad 100 zł rocznie na energii. Poza tym w lepszej klasie urządzeń stosuje się silniki inwerterowe, które są dużo bardziej wytrzymałe od standardowych rozwiązań, więc dłużej będziemy cieszyć się z bezproblemowej pracy urządzenia. Jeżeli zaś chcesz wiedzieć co dzieje się z twoim praniem z każdego miejsca w swoim domu będziesz musiał dopłacić jakieś 100 zł. Nieco droższe będą jednak urządzenia w wersji slim, czyli takie o mniejszej głębokości. Za mniejsze gabaryty suszarki będziemy musieli zapłacić co najmniej 2000 zł. Jeżeli w Twojej nowej łazience nie ma gdzie postawić suszarki, a nie chcesz rozstawiać jej w pokojach to taki zakup będzie niemalże konieczny. Pamiętaj, że zawsze warto przed dokonaniem wyboru ustawić w nawigacji adres najbliższego sklepu i podjechać obejrzeć twój przyszły nabytek. Warto również przejrzeć outlety internetowe, gdyż często możemy znaleźć tam lepszą klasę urządzenia w niższej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here