fot. pixabay

Czasami w podróży czy podczas wieczornego odpoczynku lubimy słuchać muzyki czy oglądać filmy na YouTube. Słuchawki stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Na rynku możemy spotkać więc coraz więcej różnych modeli. Sprawdź co będzie dla ciebie najlepsze.

 

Przewodowe czy bezprzewodowe

Na półkach sklepowych mamy dostępne dwa rodzaje połączenia z urządzeniem.  Przewodowe są tańsze i częściej spotykane. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie musimy pamiętać o ciągłym ładowaniu akumulatora oraz podłączymy je do wielu urządzeń. W drugim przypadku, czyli bezprzewodowym urządzenie, z którego odtwarzamy dźwięk musi mieć funkcję Bluetooth. Jednak dużo bardziej komfortowe będzie słuchanie bez przewodów. W każdym momencie będziemy mogli odejść na przykład do toalety bez smartfona. Będzie to również bardzo wygodne w komunikacji miejskiej oraz nie będzie już problemu z wiecznie plączącymi się kablami.

fot. pixabay

Słuchawki True Wireless

Aktualnie ten rodzaj słuchawek jest bardzo modny i często wybierany przez użytkowników. Można powiedzieć, że jest to lepsza wersja słuchawek bezprzewodowych. Polega to na tym, że jedyne co mamy to same końcówki, które wkładamy do uszu. Nie mamy tutaj ani milimetra przewodu. W przypadku zwykłych słuchawek bezprzewodowych będziemy mieli przewód łączący jedną słuchawkę z drugą. True Wireless będą jednak sporo droższe od swoich konkurentów oraz łatwiej będzie je zgubić przez małe rozmiary.

 

Słuchawki douszne czy nauszne

Różnica jest dosyć znacząca i wszystko zależy od tego, co będzie wygodniejsze dla ciebie. Słuchawki nauszne to takie, które nakładamy na uszy jak sama nazwa wskazuje. Będą one mniej męczyć nasze uszy podczas długotrwałego słuchania, jeżeli będą dobrze dopasowane. Nie sprawdzą się jednak podczas leżenia, gdyż będą zsuwać się z naszej głowy. Za to na plus możemy zaliczyć jakość dźwięku w modelach ze średniej i wyższej półki cenowej. Będą one większych rozmiarów niż douszne, ale może być to wada i zaleta. Zależy jak na to patrzymy. W dłużej damskiej torebce z pewnością będzie łatwiej je znaleźć, ale w torbie na laptopa już się nie zmieszczą tak prędko. Słuchawki douszne będą kompaktowych rozmiarów, jakość dźwięku może być nieco gorsza ale i tak lepsze modele zadowolą wymagających użytkowników. Są również praktyczniejsze w użytkowaniu. Jak widzisz sam musisz zdecydować na jakich cechach szczególnie ci zależy.

 

Ile kosztują słuchawki True Wireless

Ten rodzaj jest mocno zaawansowany technologicznie, więc cena też będzie wyższa niż w przypadku innych rozwiązań. Aktualnie bardzo modne słuchawki dokanałowe True Wireless kosztują od 200 zł, ale będą to najsłabsze modele, które nie zawsze spełnią twoje oczekiwania. Nieco lepsze markowych producentów pochłonął z naszego portfela w okolicach 500-1000 zł. Jest to już kwota zaporowa, na którą nie każdy użytkownik może sobie pozwolić. W tym jak i w każdym innym przypadku możemy wybrać produkt z outletu. Nie będzie jednak zbyt dużego wyboru ze względu na duże zainteresowanie w standardowych cenach.

fot. pixabay

Ile zapłacimy za zwykłe słuchawki bezprzewodowe i przewodowe?

Za najtańsze modele wersji dousznych bezprzewodowych zapłacimy około 60 zł. Będą odtwarzały dźwięk twojego urządzenia, ale nie ma co liczyć na dobre basy czystości dźwięku. Średnia półka cenowa zaczyna się już od 100 zł więc dużej różnicy nie ma, a otrzymamy markowy sprzęt o dobrej jakości. Warto więc dopłacić albo poczekać na jakąś promocję. Jeżeli nie zależy ci na łatwości przechowywania to wersja nauszna kosztuje nawet 1000 zł, ale zwykłe popularnych marek kupimy za 180zł. Jeżeli podzielimy dokładnie tą kwotę na pół to wyjdzie nam cena słuchawek przewodowych tego samego typu. Najprostsze i najstarsze rozwiązania, czyli słuchawki przewodowe douszne kupimy nieraz za 20 zł, ale jeżeli chcemy mieć nieco lepszą jakość dźwięku to z naszego portfela ubędzie 50 zł. A ty jakie słuchawki wybrałeś dla siebie czy swojego dziecka? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here