fot. pixabay

Piekarniki w zabudowie coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych kuchniach. W elektromarketach mamy setki modeli do wyboru. Sprawdź jak wybrać sprzęt, który będzie służył ci bezproblemowo przez długie lata.

 

Jaki rodzaj piekarnika wybrać?

Wszystkie z dostępnych opcji są zasilane energią elektryczną. Różnica polega na tym czy będzie to piekarnik zwykły, parowy czy z mikrofalą. Jeżeli chodzi o tą ostatnią opcję to cena w porównaniu z innymi rozwiązaniami jest sporo wyższa i będzie to dobra opcja, jeżeli budżety Cię nie ogranicza i masz małą kuchnię. Pojemność takich piekarników jest sporo mniejsza od standardowych, więc niestety na przykład upieczenie całego kurczaka może sprawić problem. Piekarniki z funkcją pary są doskonałym połączeniem zwykłego piekarnika i nowych możliwości przyrządzania potraw z użyciem pary wodnej. Jeżeli zaś chodzi o obciążenie naszego portfela to nie będzie dużej różnicy w porównaniu najpopularniejszym rozwiązaniem.

fot. pixabay

Na co warto zwrócić uwagę przy wybieraniu sprzętu?

Jeżeli chodzi o urządzenia w zabudowie mają One wszystkie takie same wymiary, więc jeżeli chodzi o pojemność piekarnika będzie ona wszędzie bardzo podobna. Warto jednak zwrócić uwagę na inne dodatkowe elementy, które będą przydatne w codziennym użytkowaniu. Są to między innymi prowadnice teleskopowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu bezproblemowo i bezpiecznie wyjmiesz gorące potrawy, gdyż  takim przypadku cała blacha wyjeżdża na zewnątrz i nie musisz wkładać rąk do środka piekarnika. Za takie rozwiązanie będzie trzeba trochę dopłacić, ale bezpieczeństwo jest bardzo istotnym elementem w kuchni. Ewentualnie, jeżeli stwierdzisz, że teraz nie będzie to potrzebne to wielu producentów daje możliwość dokupienia takiej opcji w późniejszym czasie.

 

Dual Cook i sterowanie ze smartfona – czy warto dopłacić?

Samsung jako jeden z czołowych producentów elektroniki zaczął swoich piekarnika stosować funkcję Dual Cook. Umożliwia ona jednoczesne pieczenie wielu potraw, dzięki możliwości podzielenia piekarnika na dwie części i ustawienia tam różnych temperatur. Możliwe jest również wyjęcie przegrody dzielącej i stworzenie jednej przestrzeni. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybciej uporamy się na przykład podczas pieczenia ciast na różne okazje i święta. Dodatkowo w niektórych modelach mamy opcję otwarcia drzwiczek jednej części lub całości, co pozwoli nam na wyjęcie na wyjęcie ciasta z górnej części, a drugie dalej będzie się piekło bez zmiany temperatury.  Wbudowany moduł WiFi  jest dodatkową funkcją, dzięki której będziemy mieli możliwość zdalnego sterowania i monitorowania urządzenia ze swojego smartfona.

 

Klasa energetyczna jest równie ważna

Ilość pobieranego prądu nieważne czy kupujemy pralkę, lodówkę czy inny sprzęt to parametry, na który musimy zwrócić szczególną uwagę. Nie warto kierować się jedynie tym parametrem, ale istotne jest, aby spojrzeć czy oglądany sprzęt nie pobiera ogromnej ilości energii, gdyż odczujemy to naszych rachunkach za jakiś czas. Informacje takie odczytamy na etykiecie energetycznej, która będzie przyklejona na danym urządzeniu na ekspozycji lub na stronie producenta.

fot. pixabay

Porównanie cen różnych rodzajów piekarników

Zwykłe piekarniki znanych producentów kupimy już za 800 zł. Będą to modele proste, łatwe w obsłudze, ale bez dodatkowych funkcji. Za prowadnice teleskopowe będzie trzeba dopłacić jakieś się 100 zł, co nie jest wysoką ceną jaka na zwiększone bezpieczeństwo użytkowania. 1300 zł ta minimalna cena jaką musimy zapłacić za piekarniki parowe. Dzięki zastosowanej technologii będą one również łatwiejsze do czyszczenia, gdyż gorąca para rozmiękczy brud, który będzie na ściankach. Mniejszy piekarniki z funkcją mikrofali pochłonął z naszego portfela ponad 2000 zł. Ostatnio bardzo popularną funkcją, która będzie przydatna w każdej kuchni jest wyżej opisany Dual Cook. Najtańsze z nich kosztują 1800 zł. Jeżeli zaś jednak zależy ci na dzielonych drzwiczkach, czyli funkcji Flex, to z twojego portfela ubędzie dodatkowe 300 zł.  Warto również spojrzeć na wyprzedaże ekspozycji, gdyż na przykład piekarnik, który w standardowej cenie kosztuje 2400 zł można znaleźć tam za jedyne 1540 zł, a jedynymi wadami, które możemy znaleźć jest brak oryginalnego opakowania i delikatne rysy. A ty jaki piekarnik wybierzesz? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here