fot. pixabay

Popularna gra “The Sims” od EA istnieje od 2000 roku. To właśnie wtedy powstała pierwsza  edycja – “The Sims 1”. Jest to gra, w której można tworzyć zupełnie indywidualne historie, budować piękne rezydencję oraz zakładać rodziny, mające wiele różnych przygód. Od pierwszej edycji gry minęło już wiele lat, a grafika przez ten czas zrobiła milowy krok w swoim rozwoju. Na przestrzeni lat powstał kultowa na swoje czasy “The Sims 2” oraz charakteryzująca się otwartym miastem “The Sims 3”. Aktualnie najnowsza częścią gry jest “The Sims 4”, która została wydana w 2014 roku.

The Sims 4 przeniosło nas w zupełnie nowe możliwości rozgrywki, coraz bardziej przypominające realistyczne życie. Simowie stali się niczym prawdziwi prawdziwych ludzi, a ich domy wyglądają jak mieszkania każdego z nas. Także nowe interakcje i funkcje w czasie gry, sprawiają, że najbardziej ze wszystkich części przypomina prawdziwy świat.

 

Do każdej części gry zostały wydane różne dodatki i akcesoria, które sprawiają, że rozgrywka jest jeszcze bardziej interesująca. Każdy z dodatkowych zestawów zawiera nowe dodatki, ubrania, czy odkrywa kolejne funkcję. Sprawdźcie, które dodatki do gry są najbardziej warte zakupu oraz które z nich sprawią, że tworzenie nowych historii simów będzie jeszcze ciekawsze. 

 

Na piątym miejscu jest dodatek o nazwie ,,Miejskie życie”.

Został wydany 3 listopada 2016 roku. Najciekawszą rzeczą, którą dodaje nam do gry jest całkowicie nowe miasto San May Shuno, w którym znajdują się bloki mieszkalne, parki oraz targi. Dzięki temu nasi simowie mogą poznać, jak wygląda życie i mieszkanie w bloku. Do wyboru mamy mieszkania różnej wielkości i w zróżnicowanej cenie. Dodatkowo dodatek dodaje do gry wiele różnych mniejszych obiektów, takich jak ciekawe fryzury, ubrania, kapelusze oraz mniejsze obiekty do wystroju mieszkań. Dzięki niemu simowie mogą także brać udział w festiwalach czy korzystać z innych rozrywek, które czekają na nich w mieście. 

fot. pixabay

Czwarte miejsce w klasyfikacji zajmuje pierwszy dodatek do The Sims 4 “Witaj w pracy”.

Wydany został 31 marca 2015 roku. Najważniejszą zmianą, którą znajdziemy dzięki niemu w naszej grze, jest możliwość pójścia z simem do pracy i kontrolowanie tego co w niej robi. Dzięki “Witaj w pracy” pojawia się nowe otoczenie oraz bardzo ciekawa możliwość prowadzenia własnego sklepu z czymkolwiek tylko marzymy. Może to być sklep z dodatkami do domu, typowy odzieżowy (tutaj możemy ubierać manekiny i prezentować na nich ubrania) lub sklep z kwiatami. Pomysłów jest cała masa. Dodatkowo możemy rozwijać nowe kariery: lekarza, naukowca lub policjanta, które także dają nam mnóstwo nowych możliwości.

 

Na najniższym stopniu podium znalazł się dodatek wydany 19 października 2020 roku o nazwie “Śnieżna Eskapada”.

Jest to najnowszy dodatek do gry, który dodaje nam kolejne nowe otoczenie inspirowane Japonią oraz posiadające trzy różne lokacje: górką, miejską oraz mieszkalną. Górska część przenosi nas nad Górę Komorebi, gdzie panuje mroźna temperatura. Możemy wraz z naszymi simami możemy jeździć na snowboardzie lub nartach. Musimy jednak uważać, żeby zadbać o odpowiedni strój, gdyż zbyt lekko ubrani simowie mogą po prostu zamarznąć. Dodatkowo w grze mamy możliwość kąpieli w gorących źródłach, wybrania się na wędrówkę przez las bambusowy czy zjedzenia czegoś z gorącego kociołka. Ponadto dzięki temu dodatki w naszej grze pojawia się nowe dodatki w japońskim stylu oraz ubrania specjalnie przygotowane z myślą o szaleństwie na śniegu. 

 

Drugie miejsce należy się dodatkowi “Psy i koty”.

Został on wydaje 10 listopada 2017 roku. W grze pojawiają się pieski i kotki, które możemy bardzo dowolnie tworzyć w kreatorze. Oprócz klasycznie dochodzących nowych obiektów, interakcji i ubrań pojawia się także nowe otoczenia Brindleton Bay, który zachwyca swoim nadmorskim klimatem. Prawdziwym hitem tego dodatku jest możliwość prowadzenia własnej kliniki weterynaryjnej. Możemy w niej przyjmować małych zwierzęcych pacjentów, diagnozować ich i leczyć. Klinikę można dowolnie budować, dokupować stoły do badań czy inne niezbędne rzeczy. Oprócz tego dzięki temu dodatkowi mamy możliwość spacerowania ze zwierzakami, bawienia się w aportowanie oraz ćwiczenia na torach treningowych.    

fot. pixabay

Zwycięzcą klasyfikacji na najlepszy dodatek do Sims 4 został dodatek “Cztery Pory Roku”.

Został wyprodukowany 22 czerwca 2018 roku. Nie mamy w nim żadnego nowego otoczenia, ale za to dostajemy bogactwo przeróżnych obiektów, fryzur, ubrać, itd. Dzięki temu dodatkowi w grze pojawiają nam się cztery pory roku: wiosna, lato, jesień i zima, co sprawia, że cała rozgrywka staje się bardzo realistyczna. Dodatkowo podczas trwania każdej z pór roku możemy robić różne nowe rzeczy, np. lepić bałwana, robić aniołki na śniegu, jeździć na łyżwach, zbierać miód, bawić się w liściach czy wykonywać ozdoby świąteczne. Poza tym do rozgrywki zostaje wprowadzona możliwość obchodzenia świąt. Simowie mogą świętować Nowy Rok, romantyczny Dzień Miłości, Zimową Fiestę, a dla dzieci będą czekać na przybycie Papcia Mroza. Oprócz tego pojawia nam się kariera Ogrodnictwo, która świetnie sprawdzi się dla simów lubiących układanie kwiatów czy tworzenie bukietów.

 

Oczywiście dodatków i akcesoriów do Sims 4 jest jeszcze znacznie więcej i w każdym z mniejszych lub większych pakietów znajduje się coś co sprawia, że rozgrywka staje się ciekawsza. A jakie są Wasze ulubione dodatki?     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here