fot. pixabay

Remont w mieszkaniu twoich znajomych właśnie dobiegł końca? Zastanawiasz się co kupić na “otwarcie” remontowanego pomieszczenia? Zobacz kilka propozycji i wybierz najlepszą opcję na twoją kieszeń.

 

1.Zestaw patelni Tefal Ingenio

Jest to fajna opcja, jeżeli wiesz, że twoi znajomi czy rodzina nie miała jeszcze tego w swoim mieszkaniu. Będzie to z pewnością bardzo użyteczny prezent. Jest on łatwy w przechowywaniu, dzięki odłączanej rączce. Dodatkowo powłoka nieprzywieralna sprawi, że nie będzie trzeba spędzać dużo czasu na zmywaniu. Niektóre z nich mają nawet możliwość mycia w zmywarce. Cena takiego zestawu będzie martw się w okolicach 250 do 500 zł.

 

2.Zestaw noży kuchennych

Jest to również prezent z serii tych praktycznych, które przydają się w każdej kuchni. Ostre noże bardzo usprawniają pracę i dają możliwość bezwysiłkowej pracy, co jest szczególnie istotne podczas krojenia mięsa czy innych produktów spożywczych. Z precyzyjnym pokrojeniem chleba, pomidora czy owoców nie będzie już żadnych problemów. Standardowa cena zestawu w bloku drewnianym wynosi około 250 do 300 zł.

fot. pixabay

3.Zestaw akcesoriów kuchennych

Zazwyczaj w komplecie akcesoriów zajedziemy trzepaczkę do ubijania, tłuczek do ziemniaków, widelec do mięsa, chochelkę do zup, łyżkę uniwersalną oraz szumówkę. Może byś czasem tych elementów nieco więcej. Warto, aby były wykonane one z drewnianych materiałów albo specjalnego tworzywa, ponieważ inaczej nie będą nadawać się do patelni oraz garnków z powłoką nieprzywieralną. Cena takiego zestawu waha się w okolicach 60 do 150 zł.

 

4.Komplet garnków kuchennych

Prezent ten zadowoli każdą panią domu, u której kuchnia nabiera dopiero barw. Bez garnków niestety nie będziemy w stanie ugotować większości potraw. W wielu sklepach z akcesoriami będziemy mieli mniejsze oraz większe zestawy. Najlepiej kupić taki uniwersalny, który sprawdzi się u każdego. Wyjątkiem może być większa rodzina, która lubi dużo jeść. Małe rondelki będą wtedy nieprzydatne, więc lepiej kupić zestaw większych pojemności. Za markowy komplet będziemy musieli dać od 300 do 600 zł.

fot. pixabay

5.Zaparzacz do herbaty lub zestaw filiżanek

Tutaj będzie to budżetowa opcja, ale nie liczy się ilość wydanych pieniędzy, lecz sam gest. Zaparzacz do herbaty może mieć różną formę. Często znajdujemy coraz nowocześniejsze i pomysłowe rozwiązania, na przykład może być to ludzik, któremu będziemy wsypywać herbatę do spodni. Na portalach aukcyjnych lub mniejszych sklepikach z pewnością znajdziemy wiele śmiesznych opcji. Zestaw filiżanek jest dosyć mało praktyczną w obecnym czasie opcją, więc lepiej doradzić się czy będzie to komuś potrzebne. Zaparzacz kupimy za około 15 zł, czajniczek z zaparzaczem ujmie z naszego portfela 30 zł, a zestaw filiżanek będzie wyraźnie najdroższy i za niego zapłacimy 100 zł.

 

6.Fartuszek z własnym nadrukiem

Będzie to również dosyć budżetowa opcja, a zarazem bardzo fajna. Wiele sklepów internetowych daje możliwość wyboru własnego napisu, a nawet wgrania zdjęcia. Właścicielom po otrzymaniu takiego prezentu z pewnością będzie miło przyrządzać wszystkie posiłki. Często możemy znaleźć zestaw z rękawiczką. Za taki spersonalizowany prezent z naszego portfela wydamy 60 zł.

fot. pixabay

7.Zestaw sztućców

Jeżeli znasz styl, który podoba się twoim znajomym to będzie to dobre rozwiązanie. Sztućce z pewnością przydadzą się w nowym mieszkaniu. Warto będzie zwrócić uwagę czy dany model nadaje się do mycia w zmywarce oraz sprawdzić na żywo jak jest wykonany. Najłatwiej będzie wpisać w nawigację adres najbliższego sklepu z takimi akcesoriami i pooglądać jak się prezentuje. Może przy okazji trafimy na coś jeszcze, gdyż cena większego zestawu około 60 elementów będzie wynosić aż 500 zł.

 

Jak widzisz wybór jest bardzo duży i bardzo trudny. Wszystko będzie zależeć od tego co domownicy już posiadają oraz jaki jest twój budżet. Pamiętaj nieważne będzie co kupisz, ale liczy się sam gest. A Ty co byś chciał dostać do nowej kuchni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here